Alın Botoksu

Alın Botoksu Ankara

Zamana karşı koymak ne yazık ki imkansız. Yaşlanmayı tamamen engelleyemesek de geciktirerek kaliteli bir yaşam sürebiliriz. Yaşlılık belirtilerini en açık gösteren unsurlardan biri derimizdir. Vücudumuzun yaklaşık 2/3’ü sudan oluştuğu için gereken miktarda su alımı ile derimizde yeterli nemlenmeyi sağlayabiliriz. Bunun yanında stres faktörlerinden uzak durmak ve güneşte fazla kalmamak da vücudu yaşlanmaya karşı koruyan önemli faktörlerdendir. Vücut için güneş önemli olsa da fazlası mutlaka zarar vericidir. Yüz çizgilerine sebep olan etkenlerden birisi de kollajen harabiyetine neden olan fazla güneş ışınlarıdır.

Alın Çizgilerine Botoks Uygulaması ile Kırışıklık Tedavisi

Tüm yüz bölgesinde olduğu gibi, alın çizgileri de mimik hareketlerin sürekli tekrar etmesi sonucu oluşur. Kitap okurken gözlerin fazla miktarda kısılması, güneşe çıkarken gerekli tedbirlerin alınmaması, kaşları birleştirerek gözlerin kısılmasını sağlamak gibi eylemler sürekli tekrarlandığında bu çizgiler artacaktır. Bu kırışıklık çizgileri alın bölgesinde enine, kaş arasında ise dikine hizada yer alır. Böyle durumlarda, alın kırışıklıklarının giderilmesi için çeşitli tedavi yöntemlerine başvurulur. Alın çizgilerine botoks uygulaması da bu sorunun en iyi çözümü olarak öne çıkmaktadır.

Alın çizgilerine botoks yapılması ile alın kırışıklık sorununu gideren en etkili yöntemdir. Alnı harekete geçiren mimik kaslarını birtakım özel iğne işlemleri ile duyarsız hale getiren botoks, nörotoksin olan çok güçlü bir maddedir. Uygulandığı andan itibaren alın hareketli çizgilerinde azalma gözlemlenir. Bu da hastayı geçici olarak alın çizgilerinden kurtarır. Fakat alın derisinin botoks ile gevşetilmesi sırasında kasların arasındaki dengeye dikkat edilmelidir özellikle orta kaşın, dış kaşın, kaş köşesinin ve birleşme noktalarındaki kasların birbiri ile iletişimine ekstra özen gösterilmelidir, bu nedenle botoks sadece alanında uzman bir hekim tarafından uygulanmalıdır. Botoks uygulamaları sırasında, dinamik hareketli çizgilerin azaltılması sağlanırken yüz ifadesindeki kasların da estetik görüntüsünden ödün verilmemelidir. Alın kaslarının ve kaş arasındaki çatmayı gerçekleştiren kasların işlevselliği sağlanarak kaş uçlarının kaldırılması ve kaşa estetik görüntü verilmesi amaçlanır. 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da botoks uygulamalarımız için fiyat bilgisi almak için lütfen iletişim kurunuz.

Ankara Alın Botoksu

Alın Botoks Uygulaması Ankara

Ankara Alın Botoksu Kırışıklığı Tedavisi

Botoks tedavisi, kas hareketlerini yavaşlatarak alın çizgilerine etki eder. Tedavi sırasında, kırışıklığa sebebiyet veren bölgede açılma sağlanırken alın bölgesindeki ter ve yağ bezlerinin de bloke olmasıyla ciltte gerginlik, sıkılaşma ve kalite artışı sağlanır.

Botoks ile alın kırışıklığı tedavisi son derece güvenlidir ve dakikalar bile sürmeyecek kadar hızlı bir şekilde uygulanabilir. Etkileri oldukça derin olmakla birlikte, zaman kaybına neden olmaz, uygulama sonrasında günlük hayatı kısıtlamaz. Uygulama sonrasında belli süre ile yeniden tekrarlanmaz ise etkisini kaybeder.

Bu sebeple botoks alın kırışıklığı tedavisi için geçici bir tedavidir. Kişinin cilt yapısı dikkate alınarak, belirli aralıklar ile uygulanmalıdır. Toksin uygulaması ardından 3-4 ay içinde etkisinde azalma görülür. Tedaviden sonra elde edilen etkiyi devam ettirmek için uzman kontrolünde sürekli olarak işleme devam edilmelidir.

Alın çizgilerine botoks uygulamasından önce yüz tüm makyaj ve kirlerden tamamen temizlenmelidir. Zira dinlenmiş ve temizlenmiş bir ciltte uygulamanın etkileri artmaktadır. Uygulamadan sonra biraz sızlama hissedilebilir. 48-72 saat sonrasında alın kırışıklıklarında azalma, 7-10 gün içinde ise  net olarak açılma görülür.

Ankara’da alın çizgileri ve kırışıklıklarına botoks fiyatları ve uygulaması hakkında bilgi almak ve işlemde merak ettiğiniz sorular için uzman hekiminize danışabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Harita