Burun Dolgusu

Ankara Burun Dolgusu

Estetik cerrahi ve ameliyatsız estetik uygulamaları alanında en çok rağbet gören uygulamaların başında burun bölgesi uygulamaları gelir. Burun dolgusu uygulaması burnu şekillendirmeye yarayan, ameliyatsız burun estetiği işlemidir.  Burnun çeşitli nedenlerden dolayı yüksek seviyede orantısız olması halinde veya estetik burun ameliyatı sonrası minimal düzenlemeler gerektiren durumlarda uygulanmaktadır.

Ankara Burun Dolgusu

Ameliyatsız Burun Dolgusu Uygulaması Ankara

Ankara Ameliyatsız Burun Estetiği Burun Dolgusu Uygulaması

Estetik cerrahi uygulamalarında her ne kadar ameliyatsız medikal uygulamalar da etkili imkanlar sunsa da bu uygulamalar her durumda cerrahiye alternatif olarak düşünülmemelidir. Hiç ameliyat olmadan burun şeklinin tamamen değişmesi çok mümkün olmadığı gibi gerçekçi bir beklenti de değildir. Burun bölgesine uygulanan dolgu maddeleri ancak ve ancak burun sırtında hafif bir hump varsa, burun sırtı ile alın arasında bir çöküklük varsa, burun sırtı ile burun ucu arasında bir çöküklük varsa ya da geçirilmiş burun ameliyatı sonrası burun sırtında düzensizlikler varsa veya burun dudak bileşkesinin çok geride kaldığı durumlarda etkili bir yöntemdir. Bazı durumlarda botoks ile beraber uygulanması gerekli görülebilir. Özellikle burun ucunda konuşurken ya da gülerken aşağı doğru sarkmalar mevcutsa dolguya ilave olarak burun botoksu uygulaması da yapılabilir.

Estetik cerrahi alanında uzman ve eğitimini tamamlamış olan hekimler burun dolgusu işlemini gerçekleştirebilir. Ameliyatsız burun estetiği olarak bilinen burun dolgusu ve botoks uygulamaları bu işin uzmanı olan bir doktor tarafından uygulanmalıdır.

Burun dolgusu işleminin ağrısız bir şekilde tamamlanabilmesi için burun bölgesine uyuşturucu krem sürülmesi genellikle yeterli olmaktadır fakat bazı durumlarda az miktarda lokal anestezi takviyesi de gerekebilir. Arkasından, burun önceden planlanıldığı gibi şekillendirilir.  İşlem sırasında minik iğneleri olan enjektörler aracılığı ile gerekli bölgelere dolgu maddesi enjekte edilir. Botoksun gerekli olduğu durumlarda az miktarda botoks da karışıma eklenebilir. Uygulama sonrasında ise sadece 5- 10 dakika buz kompres uygulaması yeterli olmaktadır.

Burun Dolgusu İşlem Süresi

Ameliyatsız bir yöntem olan burun dolgusu estetiği uzun zaman gerektiren bir uygulama değildir.  Ameliyatsız burun estetiği işlemi sadece 15- 20 dakika sürmektedir. İlk 2 gün boyunca işlem gören bölgede kızarıklık ve şişlik gözlenebilir. Şişliğin azalması ve burun şeklinin oturması ile birlikte istenilen görünüme 3 – 4 gün içerisinde kavuşulur ve etkisi yaklaşık 9 – 18 ay boyunca devam eder. Burun dolgusu estetiği kolay bir işlem olması, kısa ve acısız uygulama süresi vadetmesi nedeni ile sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Uygulama sonrasında küçük iğneler sebebiyle oluşabilen morluklar ilk gün makyaj ile kapatılabilecek bir evredeyken ikinci gün tamamen yok olur. Burun dolgusu estetiği son derece kolay ve tekrar yapılması da mümkün olan bir yüz estetiği uygulamasıdır.

Burun Dolgusu Çukurambar Ankara’da Nerede?

Ankara ‘da ameliyatsız burun estetiği işlemlerinden burun dolgusu uygulaması için fiyatlar, işlemi gerçekleştiren doktora, prosedürün gerçekleşeceği kliniğe ve yapılacak işlemin boyutuna göre değişmektedir. Buruna dolgu ile ameliyatsız burun estetiği hakkında daha detaylı bilgi almak için alanında uzman doktorlara danışabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Harita