Çene Dolgusu

Çene Dolgusu Ankara

Ankara ‘da çene dolgusu uygulama merkezi olarak, çeneyi daha belirgin bir hale getiren, çenedeki geriliğin ya da çıkıklığın yüz estetiğini bozduğu durumlarda uygulanan bir tedavi yöntemidir. İşlem sırasında hastanın sadece çene bölgesi uyuşturulmakta ve çeneye belirli bir hacimde dolgu enjekte edilerek yapılmaktadır. Dolgu malzemesi olarak genellikle hiyaluronik asit ve türevleri kullanılmaktadır.

Çene Ucu Dolgu Uygulaması Ankara

Çene ucu dolgu uygulamasında hastanın ilk önce çene bölgesi uyuşturulur, daha sonra kanül veya enjektör yardımıyla çenenin belirli bölümlerine dolgu malzemesi enjekte edilir. Bu işlem yüzün herhangi bir bölgesinde uygulanan diğer dolgu işlemleriyle benzerlik taşımaktadır. Uygulamadan sonra hastanın dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar da kesinlikle hastanın yaşam kalitesini ve günlük hayatını etkilemeyecek düzeydedir. Çene ucu dolgu uygulamasının herhangi bir yan etkisi yoktur ve riski bulunmamaktadır. Bu sebeple rahat bir şekilde estetik güzelliğe kavuşmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Çene Ucu Uzatma ve Dolgu

Çene Dolgusu Ankara

Çene ucu dolgu işlemi, tüm sorunlar göz önünde tutularak yapılmalı ve gerekli olduğu durumlarda diğer uygulamalar ile birlikte yapılmalıdır.  Yüzün hareketli tek bölgesi olan çenedeki estetik sorunları gidermek için ameliyatsız çene ucu dolgusu yöntemi uygulanmaktadır. Bu operasyon estetik bir yüze kavuşmak isteyen kişiler tarafından talep edilmektedir.

Çene ucu dolgusu estetik açıdan çenesinde yapısal bozukluklar olan ve yüzdeki doğal simetride dengesizliklere yol açan vakalarda uygulanmaktadır. Çene ucuna dolgu uygulaması ağrısız ve acısız olması sebebiyle kişilerin giderek daha çok tercih edip araştırdığı ameliyatsız estetik çene uygulamaları arasında yerini almıştır. Kişi, çeneye yapılan küçük bir dolgu müdahalesi sonrasında hayatına kaldığı yerden devam eder. Estetik açıdan çene bölgesindeki tek problem kırışıklık ise çene botoksu uygulaması tek başına yeterlidir.

Çene ucu dolgu uygulaması yüz güzelliğine önem veren erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.

Çene Dolgusu Kalıcılık ve İşlem Süresi

Ameliyatsız çene estetiği işlemi yani çeneye dolgu uygulaması oldukça kısa süren bir işlemdir. Uygulamadan sonra çene bölgesinde hafif bir kızarıklık veya şişlik görülebilir. Yaklaşık 1 hafta sonra ilk kontrol yapılır ve ortalama 3-4 gün içerisinde de etkisi tam olarak gözlemlenebilir. Uygulama, sonrasında günlük aktivitelerde herhangi bir kısıtlama gerektirmez.

Ankara’da çene ucu dolgu fiyatları, uygulanan dolgunun türüne ve miktarına göre değişiklik göstereceğinden en doğru bilgiyi alanında uzman bir doktordan alabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Harita