Dermaroller – Dermapen

Dermapen – Dermaroller Ankara

Teknoloji ile birlikte gittikçe gelişen estetik yöntemler,insanların ihtiyaçlarına göre şekil almaktadır. Önceden sıklıkla kullanılan bir yöntem, yeni yöntemlerin çıkması ile birlikte tarihe karışabiliyor. Bunun yanı sıra aynı amaçla uygulanan farklı yöntemler de bulunabiliyor. Böyle bir uygulama sayılan iki tedavi yöntemi dermapen ve dermaroller, genellikle cildin yeni bir görünüm kazanması ve canlanması amacıyla kullanılanılır.

Dermaroller Nasıl Bir Uygulamadır?

Dermaroller sürekli dönmekte olan bir mekanizmanın üzerinde bulunan 1-2 mm boyutlarındaki iğnelerin cilt ile temas etmesi sonucu oluşan etkileşime verilen isimdir. Problemli ciltlerin tedavisinde kullanılan etkili bir yöntem olan bu tekniğin en önemli artısı cildi uyararak genç kalmasını sağlamasıdır. Ev tipi cihazlarla bile uygulanabilen bu yöntem, 8 seans gibi kısa bir sürede gösterdiği çarpıcı sonuçlar sayesinde problemli ciltlerin kurtarıcısı olmaktadır. Cihazın iğneler yardımıyla yüzde oluşturduğu mikro boyuttaki delikler sayesinde cildin beslenmesi için gerekli tüm minerallerin cilt altındaki tabakaya ulaşması sağlanır. Uygulamanın süresi isteğe ve ihtiyaca göre belirlenir ve ardından diğer işlemlere geçilir. Aynı amaçla uygulanan bir başka yöntem ise  dermapen yöntemidir.

Dermapen Yöntemi Nedir?

Dermapen çok sayıdaki mikro boyutlu iğnenin, geliştirilen elektrikli bir sistem sayesinde hızlı bir şekilde deriye batırılması işlemine verilen isimdir. Acısız bir tedavi yöntemidir. İğneler hastaya özeldir ve özel bir aparat yardımıyla kaç mm kullanılacakları ayarlanır. Dermaroller yöntemi ile benzer sonuçlar vadeden bir yöntemdir.

Dermapen Tedavisi Sonrasında Ne Olur?

Her iki yöntemde de sonuç ve kullanım amacı aynıdır, fakat dermapen yönteminin birtakım artıları vardır. Dermaroller silindir şeklinde olması ve her cihazda yalnızca tek bir iğne seçeneği olması nedeniyle her bölgede rahatça kullanılamazken, dermapen yönteminde uygulama yapılan cihazın üzerinde bulunan iğne ayarlama özelliği ile farklı bölgelere farklı boyutlarda iğne ile işlem yapmak mümkün olur. Dermaroller ile Dermapen arasındaki küçük fark budur fakat uygulamanın sonuçlarını etkilemez, sadece uygulamada kolaylık sağlar.

Bize Ulaşın!
Harita