Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Ankara Uygulama Merkezi

Ankara dudak dolgusu uygulaması, dudakları dolgunlaştırmak, kalınlaştırmak ve hacim kazandırmak gibi amaçlar ile yapılır ve hiçbir kesi gerektirmez. Bu sebeple ameliyatsız dudak estetiği uygulamalarının arasındadır ve genellikle dudakları büyütme ve aşırı derin dudak kenar kırışıklıklarını gidermek için kullanılır. Farklı uygulama tipleri olsa da uygulamada ortak amaç, dudakları daha dolgun ve sağlıklı bir görünüme kavuşturmaktır. Dudak dolgusu uygulaması ile dudaklar daha hacimli hale getirilebilir, dudak köşeleri dolgunlaştırılarak daha belirgin hale getirilebilir ve dudaklar yeniden şekillendirilerek, nemlenme sağlanabilir.

Dudak Dolgusu İle Dudak Kalınlaştırma Dolgunlaştırma

Yaşlanmanın kaçınılmaz etkileri vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi dudaklarda da incelme ve hacim kaybı olarak gözlenebilir. Bazı kişiler ise genetik olarak ince yapılı dudaklara sahip olabilirler ve dudaklarının daha dolgun bir görünüme kavuşmasını isteyebilirler. Dudaklara uygulanan dolgu uygulaması dudaklarınızı büyütmeye ve kalınlaştırmaya yardımcı olur. Bu tedavi kapsamında, kişinin dudaklarının hacmi, şekli, yapısı ve dudak çevresinin düzeltilmesi ve hatlarının belirginleştirilmesi sağlanır. Bu sayede kişiler arzu ettikleri dudaklara çok basit bir müdahale ile sahip olabilirler.

Özellikle bayanların, vücutlarında en çok önem verdikleri bölgelerden birisi de dudaklardır. Dolgun ve sağlıklı dudaklara sahip olmak her kadının hayalidir. Böylelikle daha çekici bir görünüme kavuştuklarını düşünen bayanlar, bunun için farklı yöntemlere başvurmaktadırlar. Dudak dolgusu geçici yöntemler ile de uygulanabilirken, dudakları dolgunlaştırmanın en kalıcı ve uzun süreli yolu dudak estetiği uygulamasıdır. Bunun yanı sıra dudak dolgusu uygulaması da sıklıkla tercih edilen yöntemlerdendir.

Kimler Yapabilir?

Dudak dolgusu oldukça basit bir işlem olmasına karşın doktorunuzun yeterliliği ve deneyimi, daha etkili ve kalıcı sonuçlar alınması açısından önemlidir. Estetik ve plastik cerrahlar tarafından uygulanan dudak kalınlaştırma ve büyütme uygulamaları genellikle hastanelerde yapılmaktadır. Ancak gerekli ekipman bulunduğu takdirde, çeşitli kliniklerde de uzmanlar tarafından uygulanmasında sakınca yoktur. Sadece dudaklar ve burun arasındaki kırışıklıklar ve çizgiler için ise dudak botoksu işlemi yeterli olacaktır. Dudak botoksu, gerektiğinde dudak dolgusu uygulaması ile kombine edilerek de yapılabilir.

Dudak Dolgusu Ankara

Ankara Dudak Dolgusu

Ankara Dudak Dolgusu Uygulaması

Öncelikle estetik cerrahınız tarafından dudaklarınız muayene edilir ve dudaklarınızın yüzünüzdeki açısı, hizası ve konumu değerlendirilir. Ardından dolgu işlemi sonrasında ortaya çıkacak olan yeni görüntü hakkında hastaya bilgi verilir. Bu aşamanın sonrasında ise dudaklar lokal anestezi veya anestezi içeren kremler yardımıyla uyuşturulur. Dudaklar tamamen uyuştuktan sonra, dudağa uygulanacak olan dudak dolgu maddeleri çok ince iğneler vasıtası ile dudak içerisine enjekte edilir. İşlem sırasında dudaklar uyuşturulduğu için herhangi bir acı hissedilmez.

Dudak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

Bu uygulama, herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmediği için oldukça acısız ve kısa süren bir uygulamadır. İşlem yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir. Uygulanan kişi, tedaviden hemen sonra günlük hayatına geri dönebilir ve hiçbir sıkıntı yaşamaz. Dünyada en sık tercih edilen dudak büyütme yöntemlerinden olan bu işleminde kalıcılık, kişinin dudak yapısına ve kullanılan dolgu maddesine bağlı olarak değişmektedir. Kullanılan bazı dolgu maddelerinin kalıcılığı 8 ay ila 1 yıl arasında iken, bazı maddeler 5 yıla kadar kullanılabilmektedir.

Dudak Dolgusu İşleminden Sonra

Ankara dudak dolgu uygulaması ile dudak dolgunlaştırma işlemi sonrasında kişiler hemen günlük hayatlarına devam edebilirler ancak uygulama sonrası dudaklarda ödem oluşur. Bu ödemin normale dönmesi yaklaşık 24-48 saat sürmektedir. Bu süre içerisinde dudaklara aşırı sıcak veya soğuk içecek, yiyecek gibi şeylerin temas ettirilmemesi gerekir. Ayrıca uygulamadan sonraki 48 saat süresince dudaklara ruj sürülmesi ve baskı uygulanması önerilmez.

Ankara Çukurambar Çankaya ’da dudak dolgusu merkezimiz ‘de uygulanacak dudak dolgunlaştırma uygulamaları için fiyatlar 2018 ‘de olduğu gibi 2019 yılında da kullanılacak dolgu maddesine ve miktarına göre değişiklik göstereceği için en doğru bilgiyi uzman doktorunuzdan almanız gerekmektedir bu nedenle kliniğimizin iletişim hatlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Harita