Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Ankara

Ankara Göz altı ışık dolgusu uygulaması tamamen güvenli bir uygulamadır. Göz altı ışık dolgusu, dolgu içeriğindeki doğal maddeler sayesinde göz altına zarar vermeden uygulamada tam bir sonuç alınmasını sağlamaktadır. Bu doğal maddelerden biri de vücudun kendisi tarafından üretilen hiyaluronik asit olarak adlandırılan dolgu maddesidir. Uygulamada hiyaluronik asit ve poli-vitamin kullanılmaktadır. Poli-vitamin, hücrelerin yenilenmesini ve uzun süre canlılığını korumasını sağlar. Yapılacak uygulama sonrasında kişiler doğal bir görünüme sahip olurken, etkisinden de uzun süre yararlanmaktadırlar.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulaması Ankara

Göz altı ışık dolgusu Ankara uygulaması yüzde uygulanan diğer dolgu işlemlerinden farklıdır. Diğer dolgu işlemlerinde dolgu maddesi deri içine enjekte edilirken, göz altı dolgu işlemi dolgu maddesinin kemik üzerine enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Bunun sebebi ise zamanla göz altındaki kemiklerin geri çekilmesi ve incelmesidir. Göz altı ışık dolgusu uygulaması sayesinde kemik üzerine dolgu işlemi yapılarak, göz altı boşluğunda bulunan kemik yapısının güçlendirilmesi sağlanmaktadır. Göz altına ışık dolgusu uygulaması esnasında hastanın ağrı hissetmemesi için enjekte edilecek dolgu maddesine anestezik maddeler eklenir ve yavaş yavaş dokuya enjekte edilir. İşlem gören bölgede morarma, kızarıklık ve şişlik oluşmaması için işlem sırasında ucu küt bir iğne kullanılmaktadır.

Cildimizin yapısında kollajen ve elastik lifler vardır. Zamanın ilerlemesiyle ve çevresel faktörlerin de etkisiyle cilt yıpranmaya başlar ve sahip olduğu canlı yapıyı kaybedebilir. Yüz bölgesinde bulunan en hassas nokta göz altıdır. Günümüzde birçok kişi göz altı morlukları, göz altı çökmesi ya da göz altı torbalanmasından şikayet etmektedir. Göz altı problemleri, öncelikli olarak genetik yapıya bağlı olmakla birlikte özellikle uyku düzeni bozuk, fazla tuz tüketen, stresli bir yaşam süren, aşırı miktarda hava kirliliğine maruz kalan ve alkol-sigara tüketimi fazla olan kişilerde sıklıkla ortaya çıkmaktadır.

Ankara Göz Altı Dolgu Uygulaması

Göz Altı Işık Dolgu Uygulaması Ankara

Göz Altı Şişliklerinin Işık Dolgusu ile Tedavisi

Göz altı şişlikleri genellikle kişinin genetik yapısına bağlıdır. Ancak zamanla meydana gelen yıpranmalar, sağlıksız yaşam koşulları, uyku pozisyonlarının etkisi ve bazı alerjik etkenler ile bu şişlikler rahatsız edici boyutlara ulaşabilmektedir. Göz altı şişlikleri tedavisi için, göz altı ışık dolgusu yöntemi ağrı ve acı duyulmadan kısa süre içinde uygulanabilir ve göz altlarını sağlıklı bir görünüme kavuşturur.

Göz altı ışık dolgusu uygulaması, gelişme çağını tamamlamış her bireye uygulanabilir. Göz altındaki şişlik, torba ve morluklar genellikle 30 yaş üstü kişilerde belirgin hale gelmektedir dolayısıyla bu yaş grubu arasında daha çok tercih edilmektedir. Göz altı ışık dolgusu yöntemi ile yapılan uygulamanın kalıcılığı kişilerin cilt yapısına göre değişiklik göstermektedir. Dolgu maddesinin içeriğinde bulunan hiyaluronik asit su oranı yüksek bir jeldir ve vücutta eritilerek yok olmaktadır. Genelde uygulamanın kalıcılığı 1,5-2 yıl arasında değişmektedir. Ancak yine de göz altı şikayetleri eski kötü durumuna tamamen geri dönmemekte ve istenildiği takdirde uygulama tekrarlanabilmektedir.  Göz altı ışık dolgusu yapıldığı her seferde bir önceki süreden daha fazla kalıcılığa sahip olmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulaması Sonrası

Işık dolgusu uygulandıktan hemen sonra sonuç belirginleşmekte ve iğne yapılan bölgede herhangi bir morarma, kızarıklık ve şişlik oluşmamaktadır. Uygulamanın yapıldığı gün içinde hasta günlük yaşamına geri dönebilmektedir.

Ankara’da ışık dolgusu yaptırmanın maliyeti 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da, kullanılan malzemeye ve uygulamayı gerçekleştiren doktora göre değişiklik gösterecektir. Bu nedenle Çukurambar / Çankaya ‘da bulunan Göz Altı Işık Dolgu uygulama merkezimiz ile iletişim kurarak Uzman Dr. Servet Usta ‘dan randevu talep edebilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Harita