Lazerle Dövme Silme

Lazerle Dövme Silme Ankara – Dövme Silme Merkezi

Lazerle dövme silme, Tattoo yani Türkçesiyle dövme genç yaşlı herkesin beğeniyle yaptırdığı bir işlem. Kalıcı ve geçici olarak tercih edilen dövmeler bireylerin ruh halini yansıtan figürleri içerir. Dini, ırk, felsefelerle oluşturulan bu dövmeler belirli bir zaman aralığında oldukça popülerdi. Zaman içerisinde yapılan bu dövmelerden geçiciler kaybolurken kalıcılar ilk günkü gibi deri üzerinde kalır. Başta sevilerek ve beğenilerek yaptırılan o dövmeler artık kurtulunması gereken bir durum haline geldi. Ancak, pişman olunan kalıcı dövmelerin silinmesi son 1-2 yıla kadar mümkün değildi. Bu sebepten, boşanmalar ve işe girememeler gibi durumlarla karşılaşılırdı ve o dövmeler ne yazık ki silinemezdi.

Ancak, lazerle dövme uygulamaları yaygınlaşınca artık istenmeyen o dövmeler silinebilir hale geldi. Lazerle dövme haricinde piyasada bulunan kimyasal maddelerle dövme çıkarma, ameliyat olma ya da dermabrazyon gibi cilt soyma gibi yöntemler son derece tehlikeli olup daha kötü iz kalmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle, yaptıracağınız uygulamaları çok iyi araştırmalı ve yaptıran kişilerle görüşmeden işleme girmemelisiniz. Lazerle dövme silme işlemiyse günümüzde milyonlarca kişinin faydalandığı bir uygulama olup son derece güvenlidir. Başarılı sonuçlar alınabilen lazerle dövme silme uygulamasıyla siz de istemediğiniz tüm dövmelerden kurtulabilirsiniz. Dövme silmeyle ilgili merak ettiklerinizi sizlerle bu yazıda paylaşacak ve dövme silme fiyatları hakkında detaylı bilgi almanızı sağlayacağız. Dövme sildirme fiyatları 2018 Ankara için bizleri arayarak da fiyat bilgisi talep edebilirsiniz.

Lazer ile Dövme Silme Uygulaması

Lazerle Dövme Silme Ankara – 4. Seansta dövme silme işleminin sonuçları. 

Dövme Sildirmek İçin En İyi Seçenek Nedir?

Lazer bilindiği üzere birçok tedavide etkin olarak kullanılan bir yöntemdir. Dövme silme alanındaki etkisiyle dövmesini sildirmek isteyenlere umut olan lazer güvenli olmasıyla da tercih sebebidir. Dövmeyi silmek için lazeri olan herhangi bir doktora ya da güzellik uzmanınıza ise başvurmamanız sizin faydanıza. Çünkü dövme sildirmek için uygun olan lazer çeşidi; Q-switched Nd: yağ lazerdir. IPL gibi epilasyon da kullanılan yüksek atımlı ışık sistemleri dövme çıkarma konusunda size istediğiniz sonucu vermeyecek, yanık izinden daha beter bir görüntüyle sizi baş başa bırakacaktır. Bu nedenle, lazerle dövme sildirme uygulamalarında doktorunuza veya güzellik uzmanınıza soracağınız ilk soru hangi lazer türüyle işlem yaptığı olmalıdır. Dövme silme merkezimizde sadece Q-switched Nd: yağ lazer ile yapılmaktadır.

Lazerle Dövme Silme Nasıl Gerçekleşir?

Lazer ışınıyla cilt içine yerleşen dövme boyaları parçalanıp hücrelerin dışına çıkar. Çöpçü hücreler ise bu parçalanan boyaları vücuttan dışarıya atar. Seans aralıklarıyla yapılan lazerle dövme silme işlemi ortalama 7- 8 seans sürer. Tamamen silinmesi için kişinin dövmesinin şekli, boyutu, süresi etkilidir ve net bir şey söylemek mümkün değildir.

Ankara Lazerle Dövme Silme

Lazerle Dövme Silme Merkezi Ankara

Dövme Tamamen Silinir ve Çıkar mı?

Lazerle dövme sildirme işlemi sıklıkla ortalama 7-8 seans toplamında tamamlanır. Bu seansların sonunda ise dövme %95 oranında başarılı bir şekilde silinir. Ancak, dövmenin kaç seansta çıkacağı veya ne kadar silineceği ise birçok faktöre göre değişir.

Ankara dövme sildirme işlemini sizler için lazerle yapan merkezimize başvurarak dövmelerinizi kısa sürede sildirebilirsiniz. Dövme boyasının kalitesinin direkt olarak başarıda etken olduğunu göz önünde bulundurmalıdır. Dövmeyi sildiren danışanların en merak ettiği soru ise “ne zaman silinir” sorusudur. Bu soruya net bir cevap verememekle birlikte genellikle birkaç seans sonrasında ne kadar ve kaç seans sonra silinebileceği tahmin edilebilir. Dövmenin tamamen çıkması ise dövmede kullanılan renge de bağlıdır. Kırmızı ve siyah dövmeler tamamen silinebilirken, mavi ya da yeşil dövmelerde seanslar uzayabilir. Aynı zamanda dövmecinin deneyimine de bağlı olarak değişen dövme silme süresi dövmenin yoğunluğuna göre de değişebilir.

Dövme Sildirme Uygulaması Sonrası İyileşme Dönemi

Dövmesini sildirmek isteyenlerin en merak ettiği sorulardan birisi de dövme sildirme sonrasında iyileşme süreci. Kişinin günlük rutinini etkilemeyen dövme sildirme uygulaması oldukça konforludur. Birkaç seans sonra belki bir kızarıklık ya da krut oluşabilir ancak bu yaygın bir durum değildir ve 4 ila 7 gün içerisinde geçmektedir. Antibiyotikli pomadlar iyileşme sürecini hızlandırır ve kabuklanmayı minimalde tutar.

Dövme Sildirmede Dövmenin Renginin Önemi

Her Renk Dövme Çıkar mı?

Renklere göre lazer uygulaması ayarlanmakta ve işlem böyle başlamaktadır. Ayrı bir dalga boyu gerektiren renkler genellikle siyahta 1064 nm, yeşilde 650 nm, kırmızıda 532 nm ve sarı- mavide 585 nm ‘dir.

Dövme Silmeden Sonra İz Kalır mı?

Dövme sildirme sonrası iz kalması kuşkusuz herkesin en büyük korkusu. Uygulanan alanda genellikle bir iz kalmaz ancak deriye ve kişiye bağlı olarak hafif bir renk tonu açılması görülebilir. İz veya kötü bir görünüm lazerle dövme silme işleminde asla olmaz.

Lazerle Dövme İzi Silme

Dövme çıkartma tedavisi alıp da iz kalınan durumlarda lazerle dövme silme işlemine sıklıkla başvurur. Deri soymadan birçok cerrahi işleme kadar dövme çıkarma da iz kalır ve bu izler kötü görünüme sahip olur. Dövme izinin kaldığı durumlarda da lazerden faydalanmaktayız. Lazer dışındaki tüm uygulamalardan kalan dövme izlerini büyük oranda yok etmekteyiz. Uygun dalga boyunu belirledikten sonra kalan dövme izleri de yok edilir, hücreler yardımıyla vücuttan kolaylıkla atılır.

Lazerle Dövme Silme İşleminde Kullanılan Cihazlara Genel Bakış

Dövmeyi oluşturan pigmentlerin renkleri lazerle dövme silme işleminin ilk aşamasını oluşturur. Zira, bazı renkler kolay çıkarken bazıları farklı dalga boyları gerektirir. Dövme silme uygulamalarında ise karışık dövmelere sahip olan danışanlarımızın seansları daha uzun olabilmektedir. Sarı ve yeşil renkli dövmelere sahip olan danışanların seansları daha uzun sürerken, siyah ve mavi renge sahip dövmeleri olan danışanlarımız kolaylıkla dövmelerinden kurtuluyor. Dövme çıkartmak amaçlı üretilen 3 lazer cihazı Ankara dövme sildirme merkezimizde bulunmakta olup, sizlerin dövmelerini çıkarmak için aktif olarak kullanılmaktadır. Q-Switched teknolojiye sahip olan lazer cihazımız ile kısa sürede tüm dövmelerinizden kurtulmak mümkün.

  • Q-switched Ruby,
  • Q-switched Alexandrite,
  • Q-switched Nd: YAG olarak 3’e ayrılan lazer cihazlarımız en yeni sistem dövme silme cihazlarıdır. Kırmızı, siyah, mavi de aktif olarak %95 başarı oranına sahiptir.

Lazerle Dövme Silme İşleminde Ağrı Hissedilir Mi?

Lazerle dövme sildirmede ağrı konusu en çok merak edilen konulardan birisidir. Yaptırdığınızdaki acıdan daha hafif bir ağrı hissetmeniz olası. Lastik çarpması diye tabir edilen hisler dövme silme işleminde danışanlarımızda görülebilmektedir ve bu lazer cihazının gücüyle ilgilidir. Siyah gibi kolay çıkan renklerde ağrı minimum seviyede olur. Spektra ile farklı dalga boylarına ulaşmak ve rengi ortadan kaldırmak çok kolaydır. İşlemden sonra ise ağrı oluşmaz ve bağışıklık sistemi pigmentleri yavaş yavaş yok edecektir. Tamamen dövme sildirmek için lazerle dövme silmenin en uygun olduğu yöntemini söyledik. Cerrahi müdahalelere nazaran ağrı seviyesi minimumdur ve konforlu bir şekilde işlem lazerle yapılabilir. Bu nedenle, ağrı konusunda korkulacak herhangi bir durum yoktur.

Dövme Silme Fiyatları Ankara’da Ne Kadar?

Dövmesini sildirmek isteyenler elbette bu işlemin ücreti hakkında bilgi sahibi olmak istiyorlar. Ancak, Ankara dövme sildirme merkezlerinin fiyatlarına baktığımızda net bir rakam görememekteyiz. Bunun nedeni ise her doktorun veya merkezin dövme silme fiyatları 2019 yılı için farklıdır. Dövme sildirme fiyatları seanslara göre de değişiklik göstermektedir. Bu nedenle, en doğru fiyatı alabilmek için Çukurambar / Çankaya ‘da bulunan dövme silme merkezimizdeki doktorunuzla yüz yüze görüşmenizde fayda var.

Bize Ulaşın!
Harita