Altın İğne Uygulaması

  Altın İğne Uygulaması ve Tedavisi Ankara

  Güzel kalmak ve güzelleşmek bayanların olduğu kadar erkeklerinde en büyük isteklerinden birisi olsa gerek. Zaman içerisinde yaşa, hastalığa veya çevredeki etmenlere göre bozulan cildimizi eski haline döndürmek için birçok kremi veya kozmetik uygulamaları deneriz. Kalıcı olmayan bu yöntemlerden bir süre sonra sıkılarak elbette kalıcı çözümler ararız. İşte bu noktada, yepyeni bir teknolojiyle karşılaşmak mümkün hale geliyor. Cilt sarkmalarında, akne izlerinde ve çatlak tedavilerinde ameliyattan kaçan kişilere ilaç gibi gelen altın iğneli radyofrekans uygulaması yaşanılan tüm sorunları bir çırpıda sona erdirebiliyor. Mikro iğneli fraksiyonel radyofrekans sistemi adı verilen bir teknoloji sayesinde artık küçük iğnelerle radyofrekans enerjisi problemli bölgeye verilerek sorun ortadan kaldırılabiliyor. Dokuları ısıtan bu enerji doku altında yeni kolajen üretimini destekliyor ve hasarlı dokuları yeniden aktif edip onarıyor. Cilt yenilemesi ve yeniden parlak bir cilt için hem erkekler hem de kadınlar altın iğneli radyofrekans uygulamasına oldukça rağbet gösteriyor. Altın iğne radyofrekans Ankara’da kliniğimizde uygulanan bir uygulamadır ve bu konuda siz değerli hastalarımızı aydınlatmak için bu yazımızda iğneli radyofrekans ile gençleşmenin nasıl gerçekleştiğini ve altın iğne faydalarını anlatacak ve altın iğne fiyatları 2019 konusu hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Ankara’da altın iğne tedavisi uygulatmak istiyorsanız Çukurambar / Çankaya’da bulunan kliniğimizden randevu talep edebilirsiniz.

  Ankara Altın İğne ile Güzelleşme

  Altın İğne Uygulaması Ankara

  İğneli radyofrekans nedir (RF)?

  Günümüzde gençleşmek amacıyla birçok yöntem ve cerrahi işlem bulunmakta ve hepsinin etki alanları farklılık göstermektedir. Altın iğneli radyofrekans yönteminde ise amaç cildi yenileme ve hasarlı dokuları onaran hücreleri ve görevli kolajenleri tetiklemektir. Mikro iğneli fraksiyonel radyofrekans sistemi ise son yılların en iyi gençleştirme yöntemlerinden birisi olup hem kadınlar hem de erkekler tarafından talep almaktadır. Radyofrekans enerjisiyle cildin altına girilip bu enerji derinin alt tabakalarına iletilir ortaya çıkan ısı sonucunda ise kolajenler üretilir ve ciltte gençleşme amaçlanır. Altın iğne Ankara merkezimizde sıklıkla uyguladığımız bir yöntem olup bilindiği üzere hiçbir tehlikesi bulunmayan en iyi gençleşme yöntemlerinden birisidir.

  Radyofrekans Uygulamasının Etkileri Nelerdir?

  Dermis tabakası içerisine aktarılan radyofrekans enerjisi altın iğnelerle iletilmektedir. Cilde hiçbir zararı olmayan altın iğneler dermis tabakası içerisinde koagülasyonla kolajen liflerinde hızlı parçalanma sağlar. Yeniden düzenlenen lifler kısa bir süre içerisinde kasılmayı ve toparlanmayı meydana getirir ve böylece ciltte gerilme hissedilir. Fibroblast hücrelerinin uyarılması mantığıyla hareket eden radyofrekans uygulaması yeni kolajenler üreterek ciltte gençleşmeyi ve var olan problemleri gidermeyi sağlar. Altın iğne uygulamasının faydalarına bakacak olduğumuzda cilt üzerinde bulunan sivilce ve akne izlerinde doğrudan etki görülebilmektedir. Ciltte onarımı sağlayan radyofrekans uygulamasının olumsuz etkisi bulunmamaktadır.

  Fraksiyonel Radyofrekans Uygulamasının Kullanım Alanları Nelerdir?

  Altın iğneli radyofrekans yöntemi birçok alanda kullanılmaktadır. İzsiz oluşu ve ağrısız olmasıyla dikkatleri çeken altın iğneli radyofrekans yöntemi birçok problemin tedavisinde doktorlar ve güzellik uzmanları tarafından tercih edilmektedir.

  • Cilt kırışıklıklarının tedavisinde
  • Gözeneklerin sıkıştırılmasında
  • Cilt yenilenmesi ve kalitesinin arttırılmasında
  • Yara izi (skar), sivilce izleri ve cilt lekelerinin tedavisinde
  • Gebelik çatlaklarının tedavisinde
  • Yüz, boyun, dekolte bölgesi sarkmalarında
  • Kol ve bacaklarda görülen sarkmaların tedavisinde
  • Kilo alıp verme gibi çeşitli sebeplere bağlı olarak gelişen vücut çatlakların tedavisinde altın iğneli radyofrekans uygulaması kullanılmaktadır.

  Altın İğneli Radyo Frekans Hangi Amaçla Kullanılır?

  Cilt Gençleştirmek ve Kırışıklık Tedavisi

  Yüz bölgesinde, kaş arasında ve göz çevresinde uygulanabilen altın iğneli radyo frekans birçok amaç için kullanılabilmektedir. Yanak bölgesindeki kırışıklıkları ve dudak üstündeki gözenekleri sıkıştırmada da tercih edilen altın iğneli radyo frekans cildi gençleştirmek ve kırışıklık tedavisi için sıkça doktorlar ve güzellik uzmanları tarafından hastalara önerilen bir uygulamadır.

  Boyun ve Dekolte Bölgesini Toparlama

  Boyun ve dekolte bölgesinde ortaya çıkan kırışıklıklar özellikle hanımları rahatsız etmekte ve özgüvenlerini yitirmelerine sebep olmaktadır. Cilt üzerinde gözlemlenen kırışıklıkları düzeltmede ve sarkmaları toparlamada etkin bir tedavi yöntemi olan altın iğneli radyofrekans bu alanda da tercih edilebilir.

  İz Tedavisinde

  İzlerin görünürlüğünden rahatsız olan danışanlarımıza uyguladığımız altın iğneli radyofrekans yöntemi genelde izleri kabul edilebilir hale getirebilir. Yok etmese de ciddi oranda azaltan bu yöntem akne ve sivilce izlerinde oldukça iddialı bir yöntemdir.

  Sivilce İzi Tedavisinde

  Cildin yapısına göre ortaya çıkan sivilce problemi her yaştan insan için büyük bir problemdir ve ne yapılırsa yapılsın bazen sivilcelerden kurtulmak mümkün olmayabiliyor. İz kalma durumu ise elbette can sıkan diğer problemlerden birisi. Bu nedenle altın iğneli radyofrekans yöntemi sivilce izi tedavisinde de etkin bir rol oynamakta ve izlerin çaplarının küçülmesinde büyük başarı sağlamaktadır. Canlı bir hale gelen ciltte fraksiyonel c02 lazerini uygulayarak sivilce probleminizi ortadan kaldırabiliyoruz.

  Çatlak Tedavisinde

  Kilo alıp verme ve doğum sonrasında ortaya çıkan çatlaklar genellikle kadınların korkusu rüyası. Birçok yöntemi deneyen hanımlar çatlaklarından kurtulamadığı için giyim kuşamını dahi değiştirmek zorunda kalabiliyor. Bu nedenle, altın iğneli radyofrekans size pürüzsüz bir güzellik vaat ediyor. Çatlakları tamamen yok edemese de büyük oranda azaltan altın iğneli radyofrekans yöntemiyle çatlaklarınızdan kurtulmanız mümkün. 3 ila 5 hafta arasında en az 3 seans olarak uygulanan altın iğneli radyofrekans yöntemine ek olarak fraksiyonel karbondioksit lazerde kullanılabilir. Altın iğne uygulaması Ankara merkezimizi arayarak randevu alabilir ve çatlaklarınızdan tamamen kurtulmak için en doğru adımı atabilirsiniz.

  Kol ve Bacaklardaki Sarkmaların Tedavisinde

  Yaşın ilerlemesi, kilo alıp verilmesi ve ilaçlar gibi çeşitli faktörlere göre bozulan cildimizde sarkmalar görebiliriz. Kolların iç yüzeyinde dahi etkili bir sonuç sağlayan altın iğneli radyofrekans yöntemi 1 ay aralıklarla 3 seans yapılır. 1 ay sonra deride değişikliği görebildiğimiz altın iğneli radyofrekans yöntemi piyasadaki en başarılı yöntemlerden birisidir. İğneli radyofrekans Ankara’da merkezimizde uygulanabilen yöntemlerden birisi olup kol ve bacaklarda oldukça iddialı sonuçlar alabilmekteyiz.
  Fraksiyonel radyofrekans uygulaması nasıl yapılmaktadır?

  Teknolojik cihazların gelişmesiyle birlikte hayatımıza birçok yeni cihaz da katılmış oldu. Fraksiyonel radyofrekans cihazı da günümüzde birçok hastalığın tedavisinde başrolde yerini aldı. Anestezik kremlerle desteklediğimiz hastalar gençleşmek için artık büyük acılar çekmek zorunda kalmıyor. Ağrı hissinin minimum olduğu ve gençleşme konusunda en iyi yöntemlerden biri olan fraksiyonel radyofrekans uygulaması her mevsimde uygulanabilir oluşuyla da ilgi çekiyor. 30 dakika içerisinde bölgede olumlu etkileri gözlemleyebildiğimiz altın iğneli radyofrekans yöntemi için seanslara devam etmek çok önemlidir. Ciltteki etkisini görebilmek için ideal süre birkaç hafta olabilmektedir. Bu nedenle, uygulamanın başarılı olması için güneşten uzak durmalı ve güneş koruyucu kremlerinizi mutlaka kullanmalısınız.

  Altın İğne Uygulaması Fiyatları Ortalama Ne Kadar 2020?

  Altın iğneli radyofrekans uygulaması her merkezde veya doktorda farklılık gösterebilmektedir ve bu gayet doğaldır. Kullanılan tekniğe, bölgeye ve hastanın değerlendirilmesine göre değişebilen fiyatlarda netlik ancak doktorla görüşme esnasında mümkün hale gelebilir. Altın iğne uygulamasının fiyatlarına ek kombinler de dâhil edildiğinde fiyatta yine değişiklik olacağından önce tedavinizi doktorunuzla planlamalı ve daha sonra fiyat bilgisine başvurmalısınız. Desteklenen altın iğneli radyofrekans ile pürüzsüz bir güzelliğin bedelini öğrenmek için bize telefon açabilir ya da doktorumuzla bizzat görüşebilirsiniz. 2019 yılında olduğu gibi kullanılan iğne ve tedavinin yapılacağı cilt ile doktor kontrollerinden sonra fiyat verilmektedir. 2020 yılı Altın iğne fiyatları için lütfen bizimle iletişim kurunuz Dermotolog Uzman Dr. Servet Usta sizlere detaylı bilgi aktaracaktır.

   Bize Ulaşın!
   Harita