Hifu, Fokuslu Ultrason

  Hifu Ankara, Fokuslu Ultrason Tedavisi

  Yaşlanma ne yazık ki herkes için kaçınılmaz bir süreçtir ve 20’li yaşlardan sonra özellikle deride yaşlanmaya ait belirtiler yavaş yavaş baş gösterir.

  Yaşlanma sürecine etki eden faktörler arasında genetik yapı, hormonlar, UV ışınları, foto yaşlanma,  beslenme alışkanlıkları, alkol-sigara kullanımı ve yer çekimi sayılabilir.

  Yaşlanma sonucunda, derideki önemli yapısal bileşenlerde, kollajen ve elastin denilen temel yapılarda birtakım farklılaşmalar, ilerleyen hasar ve kayıplar meydana gelmektedir.

  Günümüzde derideki bu yaşlanma bulgularını yok etmek için pek çok uygulama mevcuttur. Derideki sarkma ve yaşlanma etkilerinin giderilmesinde hala en etkili yöntem cerrahidir. Fakat pek çok insan cerrahi operasyonun risklerini göze alamadığı için yaşlanmış bir cilt ile yaşamayı tercih etmektedir.

  Ameliyatsız Yüz Germe Ankara

  Hifu Tedavisi Ankara

  Ameliyatsız Yüz Germe Tedavisi

  FOCUS ULTRASON HIFU yöntemiyle derideki yaşlanma süreci bir süreliğine durdurulmakta, oluşan yaşlanma bulguları ortadan kaldırılmakta, derinin sıkılaşması ve gerilmesi sağlanmaktadır. FOCUS ULTRASON HIFU sistemi, bunları, yüksek yoğunluklu odaklanmış ses dalgaları sayesinde gerçekleştirmektedir. Hifu sistemi yüz germe ve cilt sıkılaştırma uygulamalarında yeni yeni kullanılmaya başlanmıştır.

  Bu ameliyatsız yüz germe işlemi uygulaması ultrasound başlığın cilde değdirilmesi ile yapılmaktadır ve anestezi gerektirmez.  Bu cihaz sayesinde odaklanmış ses dalgaları yardımıyla cildin, 1,5-3-4,5 -13 mm gibi istenilen derinlikteki noktalarında kontrollü bir şekilde küçük ısı noktaları oluşturulur ve cildin gerginliğini sağlayan yapılar (kollajen ve elastin) tekrar yapılandırılır. Bir hafta arayla üç seans uygulanan bu teknikle ortalama 3 aylık bir süreçte, cilt kendini sürekli yeniler, ve sıkılaşma etkisi cerrahiye gerek kalmadan sağlanır.

  Uygulama anındaki yüksek ısıdan dolayı ciltteki gerilme ve daralma etkisi hemen görülür. Fakat esas sonuç cilt altındaki hasarlı dokunun iyileşmeye başlamasından sonra görülmektedir, bunun gerçekleşme süresi de yaklaşık 3 aydır. İyileşmeye başlayan ciltte bağ dokusu yenilenir bu da daha sıkı bir görünüme yol açar. Ancak sonuçlar kişiden kişiye değişmektedir. Uygulamayı gerçekleştiren uzmanın yetkinlik derecesi ve tecrübesi de sonucu etkileyen önemli bir faktördür.

  Gençleştirme uygulaması tüm yüze yapılabildiği gibi talebe ya da gereksinime göre alın ve göz çevresine de uygulanabilir. Bunun yanında düşük kaşlar, yanak, çene bölgesindeki sarkmalar ve vücut sarkmaları için de bu tedavi önerilebilmektedir. Uygulama her mevsimde yapılabilir, ayrıca istenildiğinde bölgesel uygulama tekrarları da yapılabilmektedir.

  Uygulama cerrahi işlem gerektirmediği için, kişiler uygulamanın hemen ardından günlük yaşamlarına dönebilirler.

  Özellikle gevşeme ve sarkmaların iyice gözlemlenebildiği  30-65 yaş arası bireylerde bu yöntem sayesinde başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Hifu uygulamasının yüzünde cilt enfeksiyonu olan, vücudunda elektronik cihaz veya metal stent bulunan, otoimmün hastalığı olan, diyabet ve epilepsi hastalığı olan kişilerde çocuklarda ve hamilelerde kullanılmaması gerekir. Ankara Hifu tedevisi merkezi olarak Çukurambar / Çankaya bölgesinde bulunan kliniğimizden randevu talep edebilirsiniz.

   Bize Ulaşın!
   Harita