Lazer Epilasyon

  Lazer Epilasyon Ankara

  Ankara lazer epilasyon pürüzsüz olmak her kadının tek hayali olsa da bazen hormonal değişiklikler veya genetik sebepler doğrultusunda cildimizde istenmeyen tüylerle karşılaşabiliyoruz. Rahatsız edecek seviyelerdeki tüylerle ağda gibi yöntemlerle başa çıkmaya çalışan bayanlar ise hem ağrıdan hem de görüntüden oldukça şikâyetçi olarak bizlere başvuruyorlar. Aynı zamanda erkeklerde tüy probleminden rahatsız olup buna çözüm arıyorlar. Bu doğrultuda ise lazer epilasyon tüm tüyden kurtulma yöntemlerini geride bırakarak kalıcı çözümü hem erkeklere hem de kadınlara vaat ediyor. Lazer epilasyon hakkında merak edilen soruları bulabileceğiniz bu yazımızda lazer epilasyon fiyatlarını öğrenebilecek ve lazer epilasyona dair bilinmeyenleri okuma şansı elde edebileceksiniz. Aynı zamanda Ankara’da lazer epilasyon fiyatları hakkında daha detaylı bilgi alabileceğiniz bu yazımız sayesinde istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri almış olacağınızı umut ediyoruz.

  Lazerle Epilasyon Ankara

  Lazer Epilasyon Erkek, Bayan Uygulama

  Ankara Lazer Epilasyon Nedir?

  Herkesin bildiği üzere istenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer ışınlarından faydalanma yöntemine lazer epilasyon denir. Lazerle yok edilebilen kıl kökleri sayesinde kıllanma veya diğer adıyla tüylenme problemleriniz sona ermektedir. Hem erkeklerin hem de kadınların başvurabildiği lazer epilasyon uygulamaları güzellik merkezlerinde veya ilgili doktorlar tarafından yapılabilmektedir.

  Erkekler İçin En Başarılı Epilasyon Yöntemi: Lazer Epilasyon

  Ankara Çukurambar / Çankaya semtinde bulunan merkezimizde erkekler içinde sıklıkla uyguladığımız yöntemlerden birisi olan lazer epilasyondur. Bu yöntemde kıl yoğunluğu fark etmeksizin başarıya ulaşmak mümkün. Erkeklerin genellikle rahatsız oldukları sırt ve boyun bölgesinde başarılı şekilde istemedikleri kıllarından kurtulmaları sağlanmaktadır. Çukurambar epilasyon merkezimiz de uyguladığımız lazer epilasyon işlemi erkek danışanlarımızın konforu düşünülerek yapılır. Erkeklerin utandığı ya da çekindiği epilasyon uygulamaları mahremiyet kuralları çerçevesinde yapılır ve bilgiler saklı tutulur.

  Lazere siyah kıl kökleri sebebiyle yatkın olan erkekler başarılı sonuçlarla merkezimizden memnun olarak ayrılmaktadır. Ancak sürekli kıl üretimini sağlayan hormonlara sahip olmaları nedeniyle de epilasyonun başarılı olması amacıyla daha fazla lazer ışını alabilirle. Bu da erkekler için ağrı demek olsa da bu ağrı erkeklerin ağrı eşiğine göre düşük seviyededir ve büyük bir sorun teşkil etmez.

  Lazer Epilasyon ve Doğum Sorunsalı

  Doğum yapmak hayatımızın en mucizevi olayıdır ve eminiz ki her şeye değer. Birçok anne adayı hormonal değişiklikleri sebebiyle tüylenmelerinden rahatsız olmakta ve bizlere başvurmaktadır. Ancak, hamilelerde uygulanmasına genelde sıcak bakılmayan lazer epilasyon işlemlerinin hamileliğe etkisi tam olarak kanıtlanamamıştır. Ancak, her ne olursa olsun bebeğin sağlığı için doktorlar epilasyon gibi diğer tüm uygulamalara sıcak bakmamaktadır. Özellikle göğüs bölgesindeki tüylenmelerden son derece rahatsız olan bayanlar epilasyonun riskini araştırmakta ve merkezimizi aramaktadır. Hormonal değişikliklerin halen daha devam ettiğini bildirdiğimiz danışanlarımıza epilasyonun doğum sonrasında yapılması gereken bir uygulama olduğunu ifade ediyoruz.

  Lazer İşleminden Önce Yapılması Gerekenler Neler?

  Maksimum tüylenme lazer epilasyonun başarısını olumlu yönde etkiler. Köklere direkt etki eden epilasyon için tüy uzatma ilk şarttır. Yapmamanız gereken tek şey ise sarartıcı, cımbız veya ağda kullanmamanız olacaktır. Davete katılma ya da sürekli göz önünde bulunma gibi durumları olan bayanlara ise geçici tüylerden kurtulma yöntemlerini bu süreçte önermekteyiz. Tüy dökücü kremler ise direkt köke etki etmediği için izin verilen temizlenme yöntemlerindendir. 2 haftadan 6 haftaya kadar uzamasını istediğimiz kıl köklerinde tamamen uzun tüylerin olmasına gerek yok. 1 mm dahi olsa kıl köklerinde tüy çıkması bizim için yeterlidir. Ankara epilasyon merkezimizi arayarak da lazer işleminden önce yapmanız veya yapmamanız gerekenleri uzmanlarımızdan kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

  Ankara Lazer Epilasyonun Kalıcılığı Nedir?

  Tüylenmenin temel sebebi hormonlarımızdır. Aktif olarak çalışan hormonlarımız tüylenmemizi sağlar ve bu tüyler gitgide uzar. Epilasyon ile kıl kökleri tamamen deaktif edilerek tüylenme probleminin önüne geçilmeye çalışılır. Hormonal düzensizliklere bağlı olarak epilasyondan sonra tüylenme zaman zaman görülebilir ancak bu tüylenmeler eskiye nazaran daha az ve sarı olmaktadır. Zaman içerisinde zayıflayan tüy kökleri de bir zaman sonra yeniden güçlenebilirler bu doğrultuda ise lazer epilasyon seanslarına yeniden devam etmek en doğru hamle olacaktır. 1-2 seansta yine zayıflatılan kıl kökleri kalıcılığını sürdürür.

  Ankara Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

  Hem erkekler hem de kadınlar tüylenme probleminden epey şikayetçi olabiliyorlar. Göğüslerinde, göbek deliklerinde hatta sırtta var olan tüylerinden kurtulmak için ağda gibi acılı bir yönteme maruz kalan danışanlarımız lazer epilasyondan korktuklarını dile getiriyorlar. “ Çok acıyormuş, öyle duyduk, doğum sonrası yeniliyormuş” gibi endişeyle gelen danışanlarımız konforlu bir şekilde lazer epilasyon uygulamalarını alıyor ve tüysüz bir yaşama merhaba diyorlar. Vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilen epilasyonu zamanınızı size hediye eder. Ağda yapma günlerinde stresi ve öfkeyi büyük bir şikâyetle anlatan danışanlarımız ağdadan hemen kurtulmak istediklerini dile getiriyorlar. Aynı zamanda en ekonomik tüylerden kurtulma yöntemi olan lazer epilasyon etkisi sebebiyle de herkesin beğenisini topluyor. Toksik ya da alerjik etkisi bulunmayan lazer epilasyon ciltte kalıcı yaralara veya tahrişlere sebep olmaz. Denize gitmeden önce ağda yapma süreçlerinde yaşadıkları problemleri anlatan danışanlarımız işlem sonrasında hiçbir problem yaşamadan denize girebilmekteler. Seansların bitiminden çok kısa bir süre sonra tüyler kendiliğinden dökülür ve konforlu bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz.

  Lazer Epilasyondan Sonra Nasıl Bakım Yapılır?

  Lazer epilasyon işlemi sonrasında cildi korumak en temel amaçtır. Cildi UV ışınlarından korumak için iki hafta devamlı yoğun güneş kremi kullanımı gerekir. Solaryum veya güneşlenme gibi aktiviteleri ise 1 hafta veya 2 hafta sonraya erteleyin ki UV ışınlarını direkt olarak almayın. Zira bilindiği üzere bu tarz ışınlar ciltte lekelenme yapabilir. Pürüzsüz bir güzellik için güneş ışığına çıkmadan önce yüksek faktörlü güneş kremlerinizi mutlaka sürün ve güneşten sakının. Parfüm sıkmak, sıcak suyla yıkanmak veya kaşımak yapabileceğiniz en büyük hatalardan olacaktır. 24 saat boyunca tüm bu işlemlerden kaçının ve peeling gibi cilt bakım uygulamalarınızı asla uygulamayın. Kızarıklık içinse korikostreoidli kremler doktorunuz tarafından verilebilir ve 3 gün günde 2 kez sürülebilir. Kıllar ise 3 ila 4 hafta sonra dökülmeye başlayacaktır daha sonraki 4 ila 8 haftalık süreçte çıkan kıllarınız için seansa gelmeyi ihmal etmemelisiniz. Kıl köküne yine direkt olarak müdahale edileceği için asla ağda gibi yöntemlere başvurmayın ki işlem başarılı olabilsin.

  Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları 2018

  Ankara lazer epilasyon uygulamaları kişiden kişiye değişebilen uygulamalardan birisi olduğu için sabit bir fiyat vermek doğru değildir. Kıl kökleri az olan kişilerde 2 seans yeterli olurken kıl kökleri oldukça yoğun bireylerde 10 seans epilasyon uygulaması uygulanabilir. Bu doğrultuda net bir fiyat verilmesi doğru olmayacaktır. Ankara lazer epilasyon merkezleri arasındaki fiyat değişikliği de yine hastadan hastaya doktordan doktora göre değişebilmektedir. Kullanılan yöntemlere göre de değişebilen epilasyon fiyatları 2019 yılında da farklılık göstermekte olup detaylı bilgi için  bizleri arayabilirsiniz.

  Ankara Çukurambar / Çankaya’da bulunan lazer epilasyon merkezimizi arayarak lazer epilasyon kampanyalarımızı da öğrenebilir, dilerseniz bizimle ön görüşme yapmak içi iletişim hattımızdan randevu alabilirsiniz.

   Bize Ulaşın!
   Harita