Lipoliz ve Selülit Tedavisi

  Selülit ve Lipoliz Mezoterapisi Ankara

  Kadınların neredeyse %85’inde görülen selülitin tedavisinde de mezoterapiden sıklıkla yararlanılır. Mezoterapi, bacaklardaki mikrodolaşımı düzenleyerek dokuda ödem oluşmasını önler ve yağları parçalayarak yağ nodüllerinin küçülmesini sağlar. Ayrıca, bozulmuş bağ dokusunu yeniden yapılandırarak selülit görünümünde düzelme vadeder.

  Selülit Nedir?

  Selülit çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir fakat temelde deri altı yağ ve bağ dokusundaki bozulmalar sonucunda oluşur ve deri üzerinde girintili çıkıntılı portakal kabuğu şeklinde bir görüntüye sebebiyet verir.

  Ankara Selilüt Tedavisi

  Selülit Tedavisi Ankara

  Selülit Neden Kadınlarda Daha Sık Görülür?

  Kadınlarda deri altındaki yağ hücreleri deriye paralel bir konumdayken bu hücreleri ayıran bağ doku dikey konumlanır. Bu bağlarda, zaman geçtikçe genetik yapı, hareketsizlik ya da kadınlık hormonu östrojenin fazla salınımını gibi nedenlerden dolayı kısalmalar olur. Bağlardaki bu kısalma sonucu deride çökmeler, aralardaki yağ hücrelerinde deriye doğru kaymalar meydana gelir bu da çıkıntıların oluşmasına, dolayısıyla da engebeli portakal kabuğu görünümüne neden olur.

  Kadınlarda bu yapısal yatkınlığa birtakım başka faktörlerin de eklenmesiyle değişik derecelerde selülit oluşumu gözlemlenebilir.

  Selülit en sık kalça, bacak ve alt karın bölgelerinde ortaya çıkmakla beraber kollarda da görülebilir.

  Selülitin Nedeni Nedir?

  Selülitin gelişiminde genetik ve hormonal faktörlerin yanı sıra yağ ve karbonhidrat ağırlıklı beslenme, hareketsiz yaşam, sigara, alkol alışkanlıkları, dar kıyafetler ve yüksek topuklu ayakkabı tercihleri de dolaşımı olumsuz etkileyerek selülit oluşumuna sebep olabilir.

  Selülit, kişilerde sosyal kaygılara neden olur bu yüzden de tedavi edilmelidir. Selülitin derecesi ve eğer varsa yol açtığı diğer sorunlar alanında uzman bir hekim tarafından değerlendirilmeli ve kişiye özel bir tedavi protokolü belirlenmelidir.

  Selülit nasıl tedavi edilir?

  Selülit tedavisi genellikle çok yönlüdür ve selülit oluşumunu tetikleyen birçok faktörü elimine etmeyi amaçlar. Tedavinin yanı sıra, dengeli beslenme alışkanlıklarının kazanılması, düzenli ve devamlı egzersiz programları da selülitle mücadeleye katkı sağlayacaktır.

  Selülit tedavisinde selülit mezoterapisi etkili midir?

  Selülit mezoterapisi selülit tedavisinde son derece etkili bir yöntemdir. Mezoterapi genellikle orta deri tedavisi olarak bilinir. Ağız yoluyla veya enjeksiyonla vücuda alınan ilaçlar, problemli dokuda yeterli konsantrasyonlara ulaşamadıkları gibi birtakım sistemik yan etkiler meydana getirebilirler. Mezoterapi ise selülitli bölgeye küçük enjeksiyonlarla yapılan bir işlemdir. Problemli alanı yeterli dozda ilaç sayesinde herhangi bir yan etkiye sebebiyet vermeden tedavi eder.

  Selülit Mezoterapisi Ne İşe Yarar?

  Mezoterapi uygulamasında hazır ilaç karışımları kullanılabileceği gibi hekim hastaya özel bir ilaç kokteyli de oluşturabilir. Bu kokteylin içeriğinde kan dolaşımını hızlandırıp düzenleyecek, yağların parçalanmasını tetikleyecek ve bağ dokusunun organizasyonunu düzenleyecek ilaçlar yer alır.

  Selülit tedavisinde selülit mezoterapisi nasıl uygulanır?

  Selülit mezoterapisinde, mikrodolaşımı harekete geçirmeyi ve bağ dokuyu düzenlemeyi sağlayan etken maddeler karıştırılarak,  ince ve kısa iğnelerle vücuda enjekte edilir. Bu enjeksiyon miktarı tedavi edilecek alanın büyüklüğüne, selülitin derecesine ve lokalizasyonuna bağlı olarak değişmektedir.

  Selülit mezoterapisi ağrılı mıdır? Selülit mezoterapisinin yan etkileri var mıdır?

  Selülit mezoterapisinde, uygulama sırasında hissedilen ağrı oldukça azdır. Çünkü enjekte edilen ilacın sistemik dolaşıma geçişi yok denecek kadar azdır. Selülit mezoterapisi işleminden sonra oluşabilecek hafif kızarıklık ve morluklar da bir süre sonra tamamen ortadan kaybolur.

  Selülit mezoterapisi kaç seans olmalıdır?

  Selülit mezoterapisinde, seans sayısı selülitin derecesine ve uygulama yapılacak kişilerin yapısal özelliklerine göre belirlenir. Genellikle haftada bir 10 seanslık kür yeterli olmaktadır. Ancak selülit tedavisinde devamlılığın son derece önemli olduğu unutulmamalıdır. Dengeli beslenme, düzenli egzersiz ve zararlı alışkanlıkların bırakılması ile beraber belli zaman aralıkları ile uygulanan selülit mezoterapisi ile herkes düzgün, selülitsiz bir deri görünümüne kavuşabilir.

   Bize Ulaşın!
   Harita