Cosmelan – Dermamelan

Cosmelan – Dermamelan Ankara

Cosmelan – Dermamelan Nedir?

Cosmelan – Dermamelan, içeriğindeki soyucu ve baskılayıcı enzimler aracılığıyla leke tedavisinde kullanılan kozmetik bir ürün paketidir. İçeriğinde maske, devam kremi ve nemlendirici bulunur. Bu ürün paketindeki maske uygulaması uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Cosmelan – Dermamelan Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Kişiye özel cilt analizi uygulamasının ardından, kişinin beklentileri ve doktorun önerileri doğrultusunda Cosmelan – Dermamelan uygulamasının gerçekleştirileceği vücut bölgeleri belirlenir. İlk olarak cilt yüzeyi tedaviye başlangıç solüsyonu ile temizlenir. Ürün paketinin içerisinde yer alan maske, cilt üzerine leke yoğunluğuna bağlı şekilde uygulanır. Bu maske, cilt üzerinde doktorun kararlaştırdığı süre boyunca (ortalama 8 – 12 saat arası) kalır. Belirlenen süre bitiminde, maske yıkanarak çıkarılır. Cosmelan – Dermamelan kozmetik ürün paketi içerisinde yer alan devam kremi, nemlendirici ve önerilecek güneş koruyucu losyon kullanımı ile tedavi süreci devam eder. 1 hafta içerisinde kişinin cildinde soyulma gözlemlenir ve lekelerin rengi açılmaya başlar.

Cosmelan – Dermamelan Uygulamasından Hangi Alanlarda Fayda Sağlanır?

Cosmelan – Dermamelan;

 • Melazma tedavisinde,
 • Hamilelik sonrası oluşan lekelerin giderilmesinde,
 • Ciltteki nokta boyutlu lekelerin tedavisinde,
 • Derin akne izlerinin giderilmesinde,
 • Ciltteki yaşlılık lekelerine karşı kullanılan ve sonuçlarını hemen görmenizi sağlayan kozmetik bir yöntemdir.

Cosmelan – Dermamelan Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

 • Her cilt tipine uygundur, hassas ciltler kullanabilir.
 • Her mevsimde uygulanabilir.
 • Ağrısız ve acısız bir tedavi yöntemidir.
 • Etkisini kısa sürede gösterir.
 • Ciltte lekelerin oluşmasından sorumlu melanin miktarının azalmasını sağlar.
 • Leke oluşumu (pigmentasyon) sürecini baskılar.
 • Derinin rengini açma (depigmantasyon) etkisi vardır.
 • Her tür leke tedavisi uygulamalarıyla birlikte kullanılabilir.

Cosmelan – Dermamelan Uygulaması Ne Kadar Sürer ve Kaç Kere Yapılır?

Cosmelan – Dermamelan uygulamasında, ürün paketi içerisinden çıkan maske, genellikle tek bir seansta uygulanır. Bazı durumlarda doktorunuz maskeyi iki ayrı seansta uygulamayı teklif edebilir. Uygulama sonrası devam kremi 5 – 6 ay boyunca kullanılır. Güneş koruyucu losyon ise sürekli kullanılmalıdır.

Kozmetik Ürünlerin Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kozmetik ürünler, profesyonel kişilerin yönlendirmesi ile ve hekim kontrolünde başlanması gereken güzellik ürünleridir. Kişilerin, kendi cilt tiplerini tanımadan rastgele kullandıkları kozmetik ürünler cildin daha sorunlu, daha sıkıntılı bir hal almasına yol açabilmektedir.

Cosmelan – Dermamelan Uygulamasının Yan Etkileri ve Riskleri Var mıdır?

Cosmelan – Dermamelan uygulamasının bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur.

Fakat yine de Cosmelan – Dermamelan uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu hususa dikkat gösterildiği takdirde, hem risk faktörleri ortadan kalkar hem de uygulamanın başarılı sonuçlanması kolaylaşır.

Cosmelan – Dermamelan Uygulamasının Fiyatı Nedir?

Cosmelan – Dermamelan uygulamasında, uygulanan tedavi yöntemi ve yapılacak cilt analizi sonrası belirlenecek seans sayısı gibi faktörler fiyatı belirler. Konuya yönelik daha detaylı bilgiyi uzman bir doktora danışarak alabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Harita