Mezolifting

Ankara Mezolifting Uygulaması

Mezolifting ile yaşlanmanın etkilerine karşı koymak artık mümkün! Mezolifting anti-aging etkisiyle cildi gençleştirir, yüzdeki ince çizgileri giderir ve cilde ihtiyacı olan besin maddelerini verir.

Mezolifting, medikal estetiğin başladığı nokta olan mezoterapi ile yeni nesil anti-aging ilaçlarının birleşiminden oluşan bir tedavidir. Temelde yaşlanmanın sebebi, cildin genç kalmamıza yardımcı olan molekülleri üretememeye başlamasıdır. Bu durumda da ilk olarak ciltteki kas yapısında gevşeme, nem kaybı, solgunluk ve elastikiyet kaybı gözlenir. Sonrasında ise cilt renginde bozukluklar, ince çizgiler ve kırışıklıklar meydana gelmeye başlar.

Mezolifting tedavisinin en önemli artısı cilt altına enjekte edilen kimyasal içeriğin kişinin ihtiyaçlarına göre tasarlanabilmesidir. Cilde mikro-enjeksiyon adı verilen özel bir  teknik ile uygulanan bu karışım, vitaminler, mineraller, amino-asitler, hiyalüronik asit ve somon DNA’sı gibi anti-aging moleküllerden oluşur. Tek bir seans sonunda bile cilt anında daha taze, parlak ve nemli görünür. Boyun ve çene altına da başarıyla uygulanan işlem, zaman içinde yüzde lift etkisi yaratır ve tüm yaşlanma belirtilerini hücresel boyutta tersine çevirir.

Mezolifting tedavisinden kimler faydalanabilir?

30 yaş ve üstü her bireye uygulanabilir. Ancak ilk gençlik yıllarında çok fazla güneşe maruz kalmış biri tedaviye 25 yaşında bile ihtiyaç duyabilir. Böyle bir durumda mezolifting tedavisi kişiye uygulanabilir. Ayrıca, mezolifting var olan yaşlanma belirtilerini hafifletmenin yanında ileride oluşabilecek belirtileri de önler. Ciltte herhangi bir kırışıklık ve çizgi oluşmadan gerçekleştirilen düzenli mezolifting uygulamarı ile cildin gençliğini uzatmak mümkündür. Kronik cilt hastalığına sahip olanlar ve işlem sırasında kullanılan ilaçlara alerjik reaksiyon gösteren kişiler mezolifting tedavisi için uygun adaylar değildir.

Mezolifting yüz germe ameliyatı kadar etkili bir tedavi midir?

Mezolifting ciddi ölçüde deforme olmuş ve elastikiyetini kaybetmiş bir cilde sahip olan hastaları tamamen gergin ve sıkı bir cilde kavuşturamaz. Bu tip hastalar ancak cerrahi müdahaleler ile tedavi edilebilirler. Ancak bu durumdaki hastalar bile mezolifting tedavisi ile ciltlerinin kalitesini artırabilir, daha canlı ve parlak bir cilde kavuşabilir.

Mezolifting yüz germe ameliyatı geçirmiş hastalara da uygulanabilir mi?

Evet uygulanabilir. Yüz germe ameliyatı sarkmış derinin kesilerek yüzün toparlanma işlemidir, cildin kalitesini artırmaz. Dolayısıyla yüz germe ameliyatı geçirmiş hastalar, mezolifting uygulaması da yaptırarak hem tedavinin etkisini uzatabilir hem de ciltlerinde gençleşme etkisi yaratabilirler.

Bu tedavi sadece yüze mi uygulanır?

Boyun, dekolte ve eller de mezolifting tedavisinin başarıyla uygulandığı vücut bölgelerdir. Mezolifting bu bölgelerdeki çizgileri hafifletmek, elastikiyet kaybıyla savaşmak konusunda etkili bir tedavidir.

Mezolifting nasıl bir işlemdir?

Mezolifting uygulaması sırasında ağrı hissedilmez. Uygulama öncesinde lokal anestezik krem kullanılır. Sonrasında ise, hastanın ihtiyaçlarına göre tasarlanan kimyasak içerik mikro-enjeksiyon yöntemiyle cilt altına uygulanır.

Kaç seans uygulanması gerekir?

Kişinin cilt yapısı tedavi sürecinin belirlenmesinde önemli bir etkendir. Seans aralıkları genellikle 2-6 ay arasında değişir. Şayet yaşlanma karşıtı işlemlerin etkisinin kalıcı olması isteniyorsa, seans aralıklarının fazla uzatılmaması önerilir.

Bize Ulaşın!
Harita