Göz Çevresi Botoksu

Göz Çevresi Botoksu Ankara

Göz çevresindeki kırışıklıkların önlenmesi için botoks uygulamasından vücudun ve yüzün muhtelif bölgelerindeki güçlü kas etkinliğini azaltmak amacıyla yararlanılır. Bu da kırışıklıkların ve çizgilenmelerin tam anlamıyla önüne geçmek anlamına gelir. Botoks botolinum toksininden türetilen bir maddedir ve göz çevresindeki kırışıklıkların tedavisinde sıklıkla kullanılır.

Ankara Göz Çevresi Kırışıklıkları Botoks

Yüzümüzde gerek göz kapakları gerekse onları çevreleyen cilt aşırı ince yapılıdır. Bu alandaki kırışıklıklar cilt kuruluğu sebebiyle, aşırı mimik hareketlerinin etkisiyle veya genetik nedenlerden dolayı çok erken dönemlerde ortaya çıkabilir. Gözün çevresinde çemberimsi ve ince yapılı bir kas bulunmaktadır. Dış kısımlarda bulunan kasın fonksiyonunun etkili olarak azaltılması hem göz çevresindeki çizgilerin da hem de göz çeperindeki kırışıklıkların giderilmesine vesile olacaktır. Fakat yüzün bu kısmına uygulanacak olan botoks işlemi kaşların görünümünü de etkileyecektir. Eğer kaşlar kaldırılıp şekillendirilmek isteniyorsa ek bir enjeksiyona da bu aşamada başvurulabilir. Kaşların kaldırılma derecesi ya da açısı fazlaymış gibi hissedilirse, gerekli görülen durumlarda düzeltme enjeksiyonları ile de müdahale edilebilir.

Göz Çevresi Botoksu Ankara

Göz Altı Kırışıklık Botoksu

Ankara Göz Çevresi Kırışıklıklarına Botoks Uygulaması

Göz çevresi kırışıklıklarının tedavisinde, botoks uygulamaları yüzdeki diğer alanlarda uygulanan müdahaleler ile çok rahat bir biçimde kombine edilebilir.

Ankara Göz çevresi Kırışıklıkları Estetiği

Göz çevresi kırışıklıklarına botoks müdahalesi botoks iğnesi ile uygulanır, uygulamada çok hafif bir acı hissedilse de uyuşturmak gerekmez ve etkisi 4 – 7 gün arasında görülmeye başlar. Uygulamadan sonraki üçüncü hafta kontrole gelmeniz istenir, genellikle botoks yaptıran kişilerin % 60’ında tesirin 4 ay gibi bir süre boyunca devam ettiği gözlemlenmiştir bu sebeple 4,5 – 5 aydan önce uygulama yinelenmemelidir. Geriye kalan % 40’lık kesimde ise botoksun etkisi 4 aydan daha az veya 4 aydan daha uzun süre kalıcılığını korur.

Göz Çevresi Botoks Uygulaması Alternatifleri Nelerdir?

Göz çevresi kırışıklıklarının tedavisinde tek seçenek botoks değildir. Plexr, needle shaping ve çok ince yapılı dolgu uygulamaları ile de bu bölgenin sorunları azaltılabilir. Hangi uygulamaya uygun olduğunuz cilt tipiniz ile doğrudan ilişkilidir ve ancak muayene sonucunda netlik kazanabilir. Bazen bu işlemlerin kombine olarak uygulanması gerekir, fakat çoğu durumda tek bir işlem yeterli olmaktadır. Ankara’da doktor kontrolünde botoks uygulaması için mutlaka bizim ile iletişim kurunuz.

Plexr uygulandığı bölgedeki fazla derinin buharlaştırılarak, kalan derinin kasılması prensibine dayanan bir uygulamadır. 7-10 gün kabuklu bir döneme neden olur fakat ameliyatsız bir göz kapağı estetiği uygulamasıdır.

Needle Shaping uygulamasında ise mikroototransplantasyon tekniği kullanılarak kırışıklıkların kendi kollajen dokunuzla doldurulması ve kaşa pozisyon verilmesi sağlanır.

Bize Ulaşın!
Harita