Silhouette Soft İple Yüz Germe

Silhouette Soft İle Yüz Germe Ankara

İple yüz germe tekniği, ameliyatsız bir uygulama olması sebebiyle özellikle son yıllarda estetik alanda çok talep gören bir uygulamadır. Özellikle son 6-7 yıllık süreçte yüz estetiği konusunda estetik cerrahi alanında oldukça gelişme kaydedilmiştir. İple yüz germe uygulaması da bunlardan biridir.

Silhouette Soft Nedir?

Silhouette Soft, ameliyatsız yüz gençleştirme işleminde kullanılan polilaktik asit iplere verilen isimdir. Bu ipleri son derece etkili ve ayrıcalıklı yapan ise cilde tutunarak askı görevi yapabilme yetenekleridir.  İpler cilt altına yerleştirildiğinde üzerindeki 8-12-16’lı koniler sayesinde cilde sıkı bir biçimde tutunarak adeta bir çapa şeklinde askı görevi yaparlar.  Silhouette soft ipleri cilt altında uzun süre kalarak etkinlik gösterir sonrasında ise zamanla erir ve tamamen kaybolur. Bu erime süresince de ciltte oluşturduğu kollojen rejenerasyonu, ciltte yenileme yaratarak asma etkisini gün geçtikçe arttırır.

Silhouette Softun Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Derinleşmiş burun kenarı çizgileri (nazolabial oluk)
  • Yanak sarkmaları
  • Ağız kenarında oluşan kırışıklık ve sarkmalar
  • Yanak bölgesine hacim verme
  • Boyun ve çene altındaki sarkmalar
  • Üst göz kapağı düşüklüğü
  • Kaş kaldırma
  • Uzun olan burun dudak arası mesafesinin kısaltılması tedavilerinde ve yaşlanmaya bağlı diğer yüz kırışıklıkların giderilmesinde etkili bir yöntemdir.

Kişinin yüz bölgesindeki probleme uygun olarak farklı tekniklerle yerleştirilen Silhouette soft gençlik ipleri anında etki gösterir ve zamanla bu etkiyi devam ettirir. Ciltteki lifting ve sıkılaşma etkisi, ciltteki kollojen ve elastin lif miktarının artmasıyla daha da belirginleşir. Kişinin yanak bölgesinde kalkık ve hacimli bir görünüm elde edilir.

Silhouette Softun Diğer Yüz İplerinden Farkı Nedir?

Silhouette soft örümcek ağı ya da altın ip olarak adlandırılan Kore malı iplerden tamamen farklı bir üründür.

İçerdiği koniler sayesinde cilt altı dokuyu 360 derecelik bir açıyla kavrayarak askılamada etkin bir sonuç alınmasına katkı sağlar. Diğer tırtıklı ya da dikenli iplerde cildi kavrama yeteneği çok daha azdır. Bu nedenle de etki süreleri Silhouette Softa göre daha kısadır.

Silhouette Soft uygulamasında tüm koniler, çevrelerinde kollajen rejenerasyonunu tetikleyerek güçlü bir askılama yapar, aynı zamanda cilt kalitesinde de artış sağlar.

Diğer iplerle gerçekleştirilen operasyonlarda yüzün bir yarısına neredeyse 50 adet ip yerleştirilmesi gerekirken, Silhouette Soft tekniğinde yüzün bir tarafına uygulanacak 2-3 Silhouette Soft ipliği yeterli olur. Bu da operasyondan sonra hem şişlik hem de ağrı oluşumunu azaltır.

Diğer ip uygulamalarında gerçekleşen, ipin cildin altında başka bir bölgeye giderek istenmeyen etkiler göstermesi gibi bir durum Silhouette Soft tekniğinde kesinlikle söz konusu değildir.

Silhouette dikişler polilaktik asitten üretilir ve ömürleri diğer dikişlere göre çok daha uzundur. Bu nedenle de etki süreleri çok daha uzundur.

En önemli özellik olarak ise Silhouette Soft sistemi FDA onayı almış bir tedavi etme yöntemidir.

Silhouette Soft Gençlik İpleri Kimlere Uygulanır?

Bu işlem cilt elastikiyetininin korunduğu, çizgileri henüz derinleşmemiş, ve yüz germe yapılması gerekmeyen, orta kalınlıkta deri yapısına sahip ve yüz bölgesinde fazla miktarda yağ birikimi olmayan hastalarda etkili bir biçimde uygulanabilir. Uygulama her yaştan bireye uygundur fakat en önemli kriterler cilt kalınlığı ve sarkma miktarıdır. Uygulamanın yüz germe gibi bir etkisi yoktur.

Silhouette Soft Güvenilir Bir Yöntem midir?

Yöntem 2006 yılında FDA onayı almıştır ve özellikle yanak bölgesi ve çene etrafındaki sarkmaların giderilmesi tedavisinde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Uygulamada kullanılan ipler sağlık açısından hiçbir yan etki göstermeyen, son derece güvenli bir materyal olan polilaktik asitten üretilmiştir. Bu nedenle son derece güvenilir ve invaziv olmayan bir yöntemdir. Uygulamadan sonra bazı durumlarda gözlemlenebilen hafif şişkinlik ya da hafif morarma dışında herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Özetle Silhouette Soft, alanında uzman hekimler tarafından, doğru vektörler ve tekniklerle yerleştirilen gençlik ipleri sayesinde etkili bir biçimde kırışıklık ve sarkmalardan kurtulmayı vadeden bir tekniktir.

Bize Ulaşın!
Harita