Migren Botoksu

Migren Botoksu

Migren çoğunlukla başın bir tarafında gözlenen, şiddetli zonklama ve ağrı eşliğinde ortaya çıkan, belirgin bir nedeni bulunamayan bir hastalıktır ve diğer baş ağrılarından farklı karakterdedir. Migren baş ağrısı sırasında bazen bulantı veya kusma da gözlenebilir ve bazı hastalarda ışık ve ses hassasiyeti gözlemlenebilir. Migren ağrısıyla baş etmeye çalışan bir kişi hem günlük hayatında hem de özel hayatında çeşitli zorluklarla karşılaşır. Migren ağrıları, sıklaştığında ve şiddetlendiğinde bireylerin yaşamını oldukça fazla etkilemektedir. Ne yazık ki ağrı kesiciler bu noktada çözüm sağlayamamaktadır. Bunun yanında birçok tedavi yönteminin yetersiz kaldığı migren ağrısına çözüm botoks tekniği ile sağlanır.

Ankara Migren Botoksu

Migren Botoksu Ankara

Migren Tedavisinde Botoks Uygulaması

Migren rahatsızlığı şiddetli baş ağrılarının tekrarlaması ve ağrı şiddetinin artması şeklinde ortaya çıkar. Kronik migren rahatsızlıklarında, ağrılara sebebiyet veren kaslara botoks enjekte edilerek, kasların aktivitesi azaltılır, böylece ağrının hafiflemesi amaçlanır. Migren tedavisinde gergin olan kasların gevşetilmesi amacıyla vücudun 7 ayrı bölgesinde çeşitli noktalara botoks enjeksiyonu yapılır.  Bu bölgeler baş, alın, her iki şakak, boyun ve ense bölgeleridir. Uygulamadaki botoks miktarı kasların gerginlik derecesine göre değişiklik gösterir. Gergin kaslar daha yüksek miktarda enjeksiyona ihtiyaç duyarken, hafif gergin olan kaslara daha az miktarda uygulama yapılır. Bu tedaviye uzman tarafından belirlenen aralıklarla devam edilir. Migren botoks tedavisi sonrasında hastaların şikayetlerinde yaklaşık %70’e varan bir azalma gözlenmektedir.

Ankara Migren Botoksu Uygulaması Nerede?

Migren rahatsızlığında baş ağrılarının sıklığının ve şiddetinin artması ve ilaçların yetersiz kalması, etkin bir tedavi arayışını beraberinde getirmiştir. Kronik migren tedavisinde uygulanan çeşitli atak tedavi ilaçları, ağrı gelmesin diye aylarca kullanılan antidepresan ve epilepsi ilaçları, ağrı kesiciler ve akupunktur uygulaması çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Hastalar sürekli ve aşırı miktarda ağrı kesici kullanımına maruz kalırken bir taraftan da ağrıyla yaşamanın yarattığı olumsuz psikolojik durumla baş başa kalır. Bu nedenler dolayısıyla migren hastalığı mutlaka tedavi edilmeli ve kontrol altına alınmalıdır. Botoksun kas gevşetici özelliği sayesinde migren tedavisinde yarar sağladığı için hastalar tarafından tercih edilmektedir. İlaçlardan daha etkili bir yöntem olan migren botoks tedavisi hasta şikayetlerini %70 oranında gidermektedir. Böylece migren rahatsızlığının kişilerin günlük hayatlarını olumsuz yönde etkilemesinin önüne geçilir. Ankara’da Çukurambar / Çankaya bölgesinde bulunan kliniğimiz de Migren Botoksu uygulaması için Uzman Dr. Servet Usta’dan randevu alabilir ve uygulamanızı yaptırabilirsiniz.

Ankara Migren Botoks Tedavisini Kimler Yaptırmalıdır?

Sıklıkla ve şiddetli baş ağrılarıyla mücadele eden kişiler migren botoksu tedavisi ile bu sorundan kurtulabilmektedirler. Ağrı atakları sırasında normal ağrı kesiciler ağrının giderilmesinde yetersiz kalmaktadır. Ayrıca aynı ağrı kesiciler sıklıkla kullanıldığı takdirde beyin tarafından algılanmaktadır ve işlevsiz duruma düşmektedir. Migren botoks tedavisi 10 dakika süren bir enjeksiyon uygulamasıdır ve ilaçlara bağımlı tedaviyi hiçbir yan etki göstermeden sona erdirir. Bu teknik, ilaçların fayda sağlamadığı ve ayda 15 günden fazla migren ağrısı çeken kronik migren hastalarına uygulanmalıdır. Ankara’da bu tedavi yöntemi ile migren ataklarından nasıl kurtulunabileceği hakkında daha fazla bilgi almak için alanında uzman bir doktora danışabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Harita