Yüz Mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi Ankara

Ankara Yüz Mezoterapisi Nedir?

Yüz mezoterapisi Ankara Çankaya Çukurambar ‘da bulunan uygulama kliniğimiz de yapılmaktadır. Yaşlılık ve çevresel etkenler sebebiyle yüzde oluşabilen deformasyonların giderilmesini sağlayan yüz mezoterapisi özellikle boyun ve dekolte bölgesine uygulanır.

Zamanın etkisi, aşırı güneş ışığına maruz kalınması, stres ve çevresel etkenler sebebiyle ciltte bazı deformasyonlar oluşabilir. Bunlar deformasyonlar destek dokuların azalmasına bağlı olarak genellikle kırışıklık, çökme ve sarkmalar olarak kendini gösterebilir. Ayrıca mimiklere bağlı olarak da yüz bölgesinde kırışıklıklar ortaya çıkabilir.

Ek olarak aşırı güneşe maruz kalma, çevresel etkenler, cilt altı dolaşım bozuklukları, cildin vitamin ve mineral ihtiyacının karşılanmaması sonucunda da cilt mat, solgun ve cansız bir görünüme bürünebilir ayrıca ciltte lekelenmeler ve sarkmalar da ortaya çıkabilir.

Yüz mezoterapi uygulamaları da cildin vitamin ve mineral ihtiyacının karşılanması, bozulmuş kan dolaşımın düzeltilmesi ve azalan destek dokuların yerine konması amacıyla yapılır.

Yüz Mezoterapisi Kimlere Uygulanır?

Yüz, boyun ve dekolte bölgesinde; zamanın etkileriyle deformasyona uğrayan ciltte mezoterapi uygulamarı ile oldukça başarılı sonuçlar almak mümkündür. Mezoterapi tedavisinin, uygun hastaya uygulanması durumunda oldukça başarılı sonuçlar elde edilmesi mümkündür. Ayrıntılı cilt analizinin sonrasında kişiye özel en uygun yöntem belirlenir.

Yüz Mezoterapisi Ankara Kaç Seans Uygulanır?

Yüz mezoterapisinde seans sayısı, hastanın cilt özelliklerine göre değişmekle birlikte genellikle 2 hafta aralıklarla 2-7 seans yapılır. Uygulamadan sonra cilt koruma mezoterapisi önerilir ve yaklaşık 1- 3 ayda bir seans koruma uygulaması yapılır. Koruma mezoterapisi canlı, parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için gerekli ve yeterlidir.

Ankara Yüz Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle ciltte ayrıntılı bir muayene yapılır. Sonrasında kişiye ve cildinin ihtiyaçlarına göre bir ilaç karışımı hazırlanır. Uygulama bölgesi dezenfekte edildikten sonra, hazırlanan ilaç karışımı ince iğneler yardımıyla 1 cm aralıklarla cilt içine verilir. Uygulama sırasında ağrı hissedilmemesi için soğuk kompres yapılır.

Uygulama Sonuçları Nasıldır?

Yüz mezoterapisi uygulandıktan sonra sonuçlar çok kısa bir süre içinde gözlemlenir. Cildin ihtiyaçlarının giderilmesi, destek dokuların tamamlanması ve dolaşımın düzenlenmesi sonucunda ciltte canlılık, parlaklık, daha diri ve gergin cilt görünümü oluşur.

Cildin sağlıklı görünüme kavuşması da ciltteki yaşlılık izlerinin oluşmasını engeller.

Uygulama Sonrası Öneriler

Mezoterapi uygulamasından sonra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar;

  • Uygulama sonrasında uygulama yapılan bölgede küçük morluklar görülebilir, fakat bunlar tedavi gerektirmeden birkaç günde kendiliğinden kaybolur.
  • Uygulama sonrası havuz ya da denize girilmemelidir.
  • Uygulama sonrası güneşten mümkün olduğunca korunmalı ve solaryuma girilmemelidir.1 hafta süresince cilde uygun güneş koruyucular kullanılmalıdır.
  • Uygulama sonrası 2-3 gün süresince fondöten, pudra gibi kapatıcılar kullanılmamalıdır.
Bize Ulaşın!
Harita