İple Kaş Kaldırma

İple Kaş Kaldırma Ankara

İple Kaş Kaldırma, Yüz ifadesini en çok etkileyen unsurlardan biri de kaşlardır. Yaş alımına bağlı olarak gelişen alın bölgesindeki hareketlilik zamanla zaten hassas yapıda olan kaşların düşmesine ve göz kapaklarında sorun yaşanmasına sebep olur. İki kaş arasında belirginleşen çizgiler, kişiye sinirli ve sert bir yüz ifadesi kazandırır.

Günümüzde sıklıkla orta yaş aralığında gözlenen bu sorun aynı zamanda yorgun ve cansız bir yüz ifadesine de sebep olur. Kaş, alın ve göz bölgesi genellikle birbirinden ayrılmayan ve konum olarak yakın bölgelerdir bu yüzden aynı anda yıpranırlar. Dolayısıyla, kaş kaldırma ameliyatı çoğunlukla üst göz kapağı estetiği ve alın estetiği ile kombine edilerek uygulanır.

Ameliyatsız iple kaş asma nedir?

Kaş kaldırma operasyonları, teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık hiçbir iz bırakmadan, herhangi bir his kaybına yol açmadan ve oldukça kısa sürede uygulanabilen tekniklerle gerçekleştirilmektedir. Cerrahi operasyonlarda sıklıkla var olan riskleri ve komplikasyonları ortadan kaldıran bu teknik, kesi olmadan, minimal cihazlar yardımıyla kafatasına askılama tekniğiyle uygulanmaktadır. İple kaş asma olarak da adlandırılan bu ameliyatsız kaş kaldırma operasyonu, ayrıca botox, örümcek ağı estetiği ve Ultherapy gibi tekniklerle kombine bir şekilde uygulanarak verimli sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Ankara İp Askı Uygulaması ile Kaş Kaldırma

İp Askı Uygulaması ile Kaş Kaldırma

Kaş asmada çift ip tekniği nedir?

İple kaş asma tekniğinde en sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesi, kaşın bir süre sonra tekrar aşağıya düşmesidir. Hastalar tarafından da sıklıkla sorgulanan bu problem, kaşın oldukça hareketli bir uzuv olması ve yapılan mimik hareketleri nedeniyle, yerleştirilen iplerin kopması sonucu ortaya çıkmaktadır. Fakat deneyimli uzmanlar, zaman içinde karşılaşılabilecek bu olası sorun için çift ip tekniğini kullanarak, kafatasına askılama yapmaktadır. Ek olarak bu uygulamada, iplerin üzerine binecek olan yük iki ip arasında paylaştırılır ve kaşlar bu teknik sayesinde çok daha yukarı kaldırılabilir. Bu şekilde uygulamada çift ip kullanılarak maksimum verim hedeflenir ve tekrar kaş düşüklüğü sorunu yaşanması olanaksız hale getirilir. Ankara Çukurambar Çankaya ‘da İp Askı Uygulama merkezimiz de Ameliyatsız olarak ip askı uygulaması yaptırabilirsiniz. Ayrıca İp Askılama uygulamalarının fiyatları için önce uzman doktor tarafından muayene edilmesi gerekmetedir. 2018 yılında da olduğu gibi 2019 yılı fiyatları için kliniğimiz ile iletişim kurunuz.

Ameliyatsız Kaş Kaldırmanın Avantajları

  • Herhangi bir kesi gerektirmez
  • Pansuman ve bandaj ihtiyacı oluşmaz
  • Hastalar uygulamanın hemen arkasından sosyal hayata dönüş yapabilir
  • İşlem yaklaşık 10-15 dakika sürer
  • Cilt dokusunda herhangi bir his kaybına sebep olmaz
  • Ciltteki ince çizgiler yok edilir
  • Cilde canlılık ve dirilik kazandırır
  • Zaman içinde tekrar kaş düşüklüğü yaşanmaz
Bize Ulaşın!
Harita