Fraksiyonel CO2 Lazer

Fraksiyonel Co2 Lazer Ankara

Fraksiyonel CO2 Lazer uygulama merkezi olarak Ankara Çukurambar Çankaya ‘da bulunan ameliyatsız estetik merkezimizden 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da fiyatlar için iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Günümüzde cilt gençleştirme ve cilt yenileme işlemlerinde fraksiyonel lazer karbondioksit cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar ile cilde yüksek enerjili ışınlar gönderilmektedir. Bu ışınlar cilt üzerinde çok küçük, mikro düzeyde kanalların açılmasını sağlarken arada sağlam dokular bırakır. Fraksiyonel karbondioksit lazerle ciltte seçici termal hasar oluşur. Termal hasara uğramış kanalların çevresinde bulunan sağlam dokudaki hücreler çoğalır, fibroblastlar uyarılır ve  hasarlı alana göç ederek dokuları onarmaya başlar. Böylece elastin ve kollajen bakımından zengin yeni bir doku ortaya çıkmış olur. İşlem sonucunda da daha parlak, canlı ve yenilenmiş bir cilt elde edilir.

Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamasından sonra ciltteki lekeler azalır, cilt yenilenir. Ciltteki gerginlik artar, ince kırışıklıklarda önemli derecede azalma görülür, cilt daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşur.

Fraksiyonel karbondioksit lazer tedavisinde kullanılan lazer diğer lazerlerden farklı olarak cildin derin katmanlarına etki edilebilmektedir. Bu nedenle derin cilt izlerinin giderilmesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Genelde sivilce izlerine sahip ciltlerde derin ve yüzeysel izler birlikte bulunur. Bu nedenle tedavide etkin bir sonuç alınabilmesi için bu tip lazerler kullanılır.

Fraksiyonel karbondioksit lazerler cildi soymadan uygulanır ve bu nedenle hastanın sosyal yaşamı etkilenmez. Uygulamadan sonra birkaç gün sürebilen kızarıklık oluşabilir fakat bunun dışında herhangi bir sorun oluşmamaktadır. Kısa iyileşme süresi ve hasta memnuniyeti açısından birçok doktor fraksiyonel lazer tercih etmektedir.

Fraksiyonel Lazerler Hangi Durumlarda Kullanılır?

Fraksiyonel karbondioksit lazer genellikle ince ve derin kırışıklıkların giderilmesinde, cilt gençleştirme ve cilt yenileme uygulanamalarında; boyun ve dekolte bölgesinde oluşan kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır.

Fraksiyonel lazer cihazının sahip olduğu cerrahi başlık sayesinde, siğil, ben, nasır gibi rahatsızlıklar kısa sürede, ağrısız ve iz bırakmadan tedavi edilebilirler.

Fraksiyonel lazer uygulamaları, kısa iyileşme süreleri nedeniyle günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca aşağıdaki rahatsızlıkların tümünde etkili olduğu kanıtlanmıştır.

 • Cilt yenileme ve cilt gençleştirme
 • Ben, siğil ve nasır tedavisi
 • Sivilce izlerinin giderilmesi
 • Genişlemiş gözenek tedavisi
 • Çatlak tedavisi
 • Yüzde, boyunda oluşan kırışıklıkların ve sarkmaların tedavisi
 • Yara ve yanık izlerinin tedavisi
 • Ameliyat ve jilet izleri
 • Dudak üstü çizgi ve kırışıklıkların tedavisi
 • Doğum lekeleri
 • Göz altı morlukları
 • Cilt kalınlaşması.
İnce ve Derin Kırışıklık Tedavisi Ankara

Fraksiyonel CO2 Lazer Uygulaması

Fraksiyonel Lazer Uygulanmasının Sakıncalı Olduğu Durumlar Nelerdir?

 • Hamile kişilerde
 • Kanama bozuklukları yaşayan hastalarda
 • Kanser hastalarında
 • Uygulama alanında tespit edilen cilt rahatsızlığına sahip kişilerde
 • Uygulama alanında gözlenen lokal enfeksiyona sahip kişilerde
 • Otoimmün hastalığı bulunanlarda uygulanması önerilmez.

Fraksiyonel Lazerde Seans Sayısı Ne Kadardır?

Fraksiyonel lazer tedavisinde uygulanacak seans sayısı uygulamanın yapılacağı rahatsızlığın türüne göre değişkenlik gösterir.

Cilt yenileme ve gençleştirme uygulamaları için 4-6 hafta aralıklarla 3-4 seans genellikle yeterli olur. Genişlemiş gözenek tedavisinde ise sadece 1 seans bile yeterli olabilmektedir.

Çatlak tedavisinde, çatlağın oluşma zamanına ve derinliğine bağlı olarak seans sayısı 3-6 arasında değişir. Fraksiyonel lazer uygulaması çatlak tedavisinde yüksek başarı oranı sağlar.

Uzman bir doktor tarafından fraksiyonel lazerin cildinize hangi amaçla uygulanacağı ve dolayısıyla seans sayısı belirlenmelidir.

Fraksiyonel Lazer Uygulaması Sonrası İlk Etki Ne Zaman Gözlenir?

Fraksiyonel lazerde sonuç alma süresi kişinin cilt tipine, yaşına, cildindeki deformasyonun derecesine bağlı olarak değişiklik gösterir. Cilt gençleştirme amacıyla uygulandıysa ilk sonuçlar yaklaşık 1-2 ay içinde gözlemlenir.

Fraksiyonel Lazer Uygulaması Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Fraksiyonel lazer uygulaması öncesinde alkol tüketilmemelidir ve uygulamadan 3 gün önce kan sulandırıcı ilaçlar kesilmelidir. Ayrıca kişiler, uygulama öncesinde güneşe çıkmaktan, solaryumdan, ışık hassasiyeti yapan ilaçlardan ,cildi tahriş eden uygulamalardan uzak durmalıdır. Uygulama öncesinde yapılan soğuk uygulama anestezi için genellikle yeterli olur.

Fraksiyonel Lazer Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Uygulama sonrasında kişiler kendilerini güneşten, spot ışıklarından, bilgisayar ve televizyon ışığından, çok iyi korumalıdır. Uygulama sonrasında derhal cildin nemini artıran, yapılanma ve onarımını gerçekleştiren kremler kullanılmaya başlanmalı ve doktorun tavsiyesi ile güneş koruyucu kremler sürülmelidir. Bu hususlara dikkat edilmediği takdirde işlem alanında açık veya koyu lekeler oluşabilir. Kişilerin başka nedenlerle ilaç kullanacakları durumlarda doktorunu bilgilendirmesi önerilir.

Bize Ulaşın!
Harita