Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu Ankara

Elmacık Kemiği Dolgusu veya Yanak dolgusu uygulaması Ankara ‘da Çukurambar / Çankaya semtinde bulunan Uzman Dr. Servet Usta nın kliniğinde gerçekleştrilmektedir uygulamayı yaptırmak için iletişime geçip randevu almanız gerekmektedir. Daha genç ve daha dolgun yanaklara sahip olmak isteyen herkes tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Yüzünüzdeki canlı ve dolgun görünüm, büyük ölçüde yanak ve elmacık kemiklerinin görünümüyle ilişkilidir. Yanak ve elmacık kemiklerinin ön ve orta kısımlarının daha belirgin bir hale getirilmesi amacıyla yapılan işlemlerin tümü yanak dolgusu olarak adlandırılır.

Ankara Elmacık Kemiği ve Yanaklara Dolgu Uygulaması

Elmacık Kemiği dolgusu ve Yanak dolgusu uygulaması sayesinde kişiler yüzlerindeki yorgun ifadeden kurtulurlar ve daha gergin bir cilde sahip olurlar. Yaşlanmaya bağlı olarak, ciltte bulunan elastik lifte, kollajen lifte ve yağ tabakasında zamanla azalma gerçekleşir. Bu da yanaklar da sarkmaların oluşmasına ve yüzün canlılığını yitirmesine sebep olur. Bu durumlardan rahatsız olan ve genç, sağlıklı bir görünüme kavuşmak isteyen kişiler yanak dolgusu uygulamasına başvurabilir.

Yüzdeki ifadeyi belirleyen en önemli unsurlar yanaklar ve elmacık kemikleridir. Özellikle ifadeyi çok fazla etkileyen elmacık kemiklerine dolgu yapılırken, kişinin yüz hatları iyi belirlenmeli ve doğallığının bozulmamasına dikkat edilmelidir.

Yanak dolgusu uygulamaları mutlaka alanında uzman bir hekim tarafından tamamen teçhizatlı klinik şartlarında yapılmalıdır.

Elmacık Kemiği Dolgu Uygulaması Ankara

Elmacık Kemiği Dolgusu Ankara

Yağ enjeksiyonu Yöntemi ile Elmacık Kemiği ve Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yüz dolgusu uygulamasında birkaç yöntem bulunmaktadır. Yağ dokusu transferi ile yanak dolgusu işlemi cerrahi bir operasyondur ve yanaklar dolgunlaştırılarak yüz ifadesinde gençleşme sağlanır. Bu işlemde istenilen bölgeye yağ enjeksiyonu yapılır. Vücudun yağlanma olan herhangi bir bölgesinden alınan yağ dokusu çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra uygun hale getirilir ve deforme olmuş yanak kısmı yağlarının yerine enjekte edilir. Bu sayede yanak kısmında canlılık ve dolgunluk sağlanmış olur. Bu operasyon, uzun yıllar boyunca yanaklarda canlılık ve dirilik vadetmektedir.

Kalıcı Yanak Dolgunlaştırma

Kalıcı yanak dolgunlaştırma uygulaması Ankara ‘da yağ enjeksiyonu yöntemi ile gerçekleştirilen operasyon genellikle lokal anestezi altında yapılır. Gerekli görülen durumlarda genel anestezi yöntemi de tercih edilebilir. Öncelikle, vücudun yağlanma olan herhangi bir bölgesinden alınan yağ özel işlemlerden geçirilir. Sonrasında bu yağa yıkama ve santrifüj işlemleri uygulanır. Daha sonra bu yağ enjekte edileceği bölgeye göre özel bir enjektöre aktarılarak işleme devam edilir. Tüm bu işlem sırasında yüz bölgesinde herhangi bir kesi yapılmadığından dolayı ameliyat sonrasında yüzde herhangi bir iz kalmaz. Vücuttan alınan yağ dokusu ne kadar sağlıklı ise işlemin kalıcılığı da o kadar artmaktadır. Özel cihazlar yardımıyla vücuttan alınan yağ, hava ile teması kesilerek ilgili kısma transfer edilir ve bu sayede doku kaybı en aza indirilmiş olur. Bu da işlemin uzun süre kalıcılığını korumasına yardımcı olur.

Yağ Enjeksiyonu Yanak Dolgu İşlem Ne Kadar Sürer?

Yağ enjeksiyon işlemi yaklaşık olarak 30-60 dakika sürmektedir. Ameliyatın hemen ardından oluşan şişliğin azaltılması için soğuk kompres uygulanır. Bu uygulama genellikle jeller yardımıyla veya içi buz dolu torbalar sayesinde yapılmaktadır. Soğuk kompres işlemi jellerin ya da torbaların 15 dakikada bir istenilen bölgede dolaştırılması ile yapılmaktadır. Operasyonu takip eden birkaç gün içinde kişiler günlük yaşamlarına dönebilirler. Ankara’da yanak dolgusu fiyatları yağ enjeksiyonu yöntemi ya da hazır dolgu maddeleri enjeksiyonu yöntemi tercihine ve kullanılacak madde miktarına göre değişiklik gösterecektir. Bu sebeple en doğru bilgiyi alanında uzman bir hekimden alabileceğinizi söylemek isteriz.

Bize Ulaşın!
Harita