Mezobotoks

Mezobotoks Ankara

Mezobotoks klasik botoks tekniklerinden farklı olarak uygulanan bir işlemdir ve son zamanlarda giderek daha fazla ön plana çıkmaktadır. Ünlü ve Sanatçı botoksu adıyla da bilinen bu yöntemde botulinum toksin maddesi doğrudan kas yapısının içine değil, derinin alt katmanlarına enjekte edilmektedir. Yüz, boyun ve dekolte bölgelerine uygulanabilmesinin yanı sıra bacak ve kol içlerine ve diğer tedavisi zor benzer vücut bölgelerine konforlu bir şekilde uygulanmaktadır. Yanaklar, çene, boyun, şakak gibi bölgelerde ince kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde ve genişlemiş gözeneklerin kapatılmasında estetik açıdan çok etkilidir.

Mezobotoks Ankara

Ankara Mezobotoks Uygulaması

Botoks uygulaması ameliyatsız bir şekilde estetik sorunların giderilmesinde son yıllarda uygulanan en başarılı yöntemdir ve yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Botoks tekniği, klasik uygulama biçimi dışında yüz ve vücudun farklı noktalarına da uygulanabilmesi sayesinde başarıyı yakalamıştır.

Uzman doktorlar, mezobotoks tekniği ile çok doğal bir görünüme kavuşabileceğinizi ve başarılı sonuçlar alınabileceğini ifade etmektedirler. Bu teknikte toksinin deri alt katmanına tutunmuş olan kas liflerine etki etmesi ve bu liflerin gevşemesi amaçlanmaktadır. Bu şekilde ciltte lifting etkisi elde edilebilmektedir. Bu etkinin sonucu olarak da deri gözeneklerinde kapanma gözlemlenir.

Mezobotoks Uygulaması Ankara

Mezobotoks uygulamasında kasa herhangi bir işlem uygulanmadığı için doğallık ve mimik kaybı yaşama durumu ortadan kalkmaktadır. Bu teknik sayesinde hastanın vücudunda gerekli görülen ve form kaybı yaşayan her bölgeye botoks uygulanması mümkün kılınmaktadır. Derinin alt tabakalarına enjekte edilen botoks içeriği, özellikle boyun, yüz ve dekolte bölgelerinde muhteşem ve doğal sonuçlar vadetmektedir. Ayrıca çene, şakak, yanaklar ve alın bölgesinde uygulanmasının yanı sıra bacak iç bölgeleri ve kol altlarında görülen çizgi, sarkma ve kırışıklıkların giderilmesi için de kullanılabilmektedir. Bu teknik yardımıyla kaşlar şekillendirilebilir, çenedeki çukur ve düzensiz görünümler ortadan kaldırılabilir, dudak çevresindeki çizgiler ve boyun sarkmaları tedavi edilebilmektedir.

Mezobotoks, 18 yaşını geçmiş ve genel sağlık durumu uygun olan her bireye uygulanabilir. Özellikle boyun ve dekolte bölgesinde etkisini gösteren ve form kayıplarını en aza indiren Mezobotoks tekniği ciltteki gözenekleri daraltarak cildin kalitesini oldukça artırmaktadır. Sadece tek bir uygulama ile cildi besleyip kalitesini artıran, çizgi, kırışıklık ve gözeneklerin giderilmesini sağlayan, hem de bütün bunları yüz mimiklerini etkilemeyerek, abartılı görünümlere yol açmayarak gerçekleştirebilen bu teknik son dönemlerde yoğun ilgi görmektedir.

Mezobotoks Uygulaması Ne Kadar Sürüyor?

Öncelikle uygulamanın gerçekleştirileceği cilt alanı lokal anestezi kremleri ile uyuşturulmaktadır. Belirlenen noktalara özel olarak hazırlanmış Mezobotoks kokteyli enjekte edilmekte ve kimyasalın cildin alt tabanına yayılması amaçlanmaktadır. Bu uygulamanın amacı, deri yüzeyine alt katmanından başlayarak müdahale etmek ve yüzeydeki tabakayı düzeltmektir. Uygulama yaklaşık yarım saat sürmektedir ve uygulama sırasında herhangi bir acı hissedilmez, sonrasında hasta derhal günlük yaşamına devam edebilir. Mezobotoks uygulaması kişinin cilt özelliklerine göre haftalık kür ve seanslar şeklinde uygulanır ve istenen etkiye ulaşılana dek sürdürülür.

Mezobotoks tekniği medikal bir müdahale olması dolayısıyla mutlaka uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmelidir. Uzman ve deneyimli bir doktor tarafından uygulandığı takdirde başarılı estetik sonuçlar alınması kaçınılmazdır. Ankara’da Mezobotoks uygulaması yaptırmak istiyorsanız Çukurambar / Çankaya bölgesinde bulunan Kliniğimiz den randevu talep edebilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Harita