Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu Ankara

Yüz bölgesinde, burun kanatlarının yanından ağız köşelerine uzanan oluğa nazolabial çizgi veya oluk adı verilir. Bu oluk, zaman zaman bebeklerde bile belirgindir ve yaş ilerledikçe çok daha belirgin bir hale gelmektedir. Bu nedenle de dolgu uygulamalarının en fazla yapıldığı yerdir. Bu çizgilerin giderek daha belirgin hale gelmesi kişilerde mutsuz, yorgun, yaşlı bir görüntüye sebep olabilir. Tedavisi için, Ankara nazolabial dolgu uygulamalarından yararlanılır, buradaki oluk doldurulur ve mimik kaslarında bir değişme olmaksızın kişiler sosyal hayatlarına devam edebilirler.

Göz çevresi ile birlikte burun ve dudak çevresi yüzün en hassas bölgesidir bu nedenle uygulamadan önce mutlaka uyuşturucu krem veya iğne yardımıyla dolgu uygulanacak bölge uyuşturulur. Dolgu ihtiyacı, kişideki nazolabial çizgilerin derinliğine göre belirlenir, genellikle 1-2 mL dolgu uygulama için yeterli olacaktır. İşlemin toplam uygulama süresi 15-20 dakikadır. Sonrasında birkaç gün hafif şişlik ve kızarıklık görülebilir fakat uygulamanın etkisi hemen ortaya çıkar. Takviye gerektiren durumlarda 10.günden sonra gerekli kontrollerde bu durum açığa çıkar ve takviye edilebilir. Hiyaluronik asit içerikli dolguların ortalama kalıcılık süresi 1 yıldır. Dolguların tamamen erimeden yenilenmesi önerilir. Dolgu uygulamaları var olan kırışıklıkları gidermekte olduğu kadar kırışıklıkların derinleşmesini ve oluşumunu önlemede de son derece etkilidir.

Ankara nazolabial dolgu bölgedeki kırışıklıkların azaltılmasında dolgular birinci sırada tercih edilen malzemelerdir ve genellikle alternatifleri yoktur. Tüm dünyada, özellikle yüz bölgesinde hacim sağlamak amacıyla dolgular güvenli ve kolay uygulama özelliklerine sahip oldukları için sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle hiyaluronik asit içerikli dolgular alerji ve bunun gibi olumsuz reaksiyonlara neden olmaz.

Bize Ulaşın!
Harita