Dinamik Askı İle Yüz Germe

Dinamik Askı İle Yüz Germe Ankara

Dinamik Askılama Nedir?

Dinamik askı ile yüz germe Kalıcı ve esnek asma iplerinin kullanıldığı, ameliyatsız yüz germe işlemidir.

Genellikle yüzdeki yaşlı ve yorgun ifadeyi düzeltmek için kalıcı ve esnek özellikleri olan askılarla lifting yapılır. Uygulama sonrası hemen ciltte gerginleşme görülür.

Dinamik Askılama” uygulamasında asimetrik kısımları düzeltme, burnun iki yanında oluşabilen ve yaşlı bir görünüme neden olan oluklarda açılmayı sağlama gibi doktora ve hastaya özel istekler yerine getirilir. Ankara Çukurambar / Çankaya semtinde yer alan kliniğimiz de Uzman Dr. Servet Usta tarafından uygulanan Dinamik Askı yöntemi ile ameliyatsız yüz germe uygulaması için bizim ile iletişim kurabilirsiniz.

Daha Güvenilir Uygulama

Dinamik askılama, yıllar içinde gevşeyip sarkan kas dokularını derinden destekleyerek cildi germek amacıyla geliştirilmiş, güvenli bir yöntemdir. 50 yıldan uzun zamandır birçok kişinin tercihi olan bu uygulamada biyo-uyumlu malzemeler kullanılmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Ankara

Dinamik Askılama ile Yüz Germe

Daha Fazla Güvenilirlik

Uygulamada kullanılan askılama materyali tamamen Fransız üretimidir. 2007 yılından bu yana 74.000 adetten fazla kullanılmış bu askılama materyalinin, kalıcılığı ve güvenilirliği yıllar içinde test edilerek kanıtlanmıştır. Günümüzde, Dünyada 40’tan fazla ülkede bu materyal kullanılmaktadır

Uzun Süren Lifting Etkisi

Yüzdeki sarkmaları askılamak için kullanılan esnek ve  biyo-uyumlu materyal, derin dokularda erimeden kalır. Böylece asıcı ve toparlayıcı etkisi çok daha uzun süre devam ederken, yaşlandıkça ortaya çıkan yeni ve daha ileri boyuttaki sarkmalara karşı da koruyucu bir etkisi vardır.

Yüzdeki sarkmaların tedavisinde, askılama sırasında biyo-uyumlu materyal esneyerek yüzün mimik hareketlerine uyum sağlar ve böylece dışarıdan belli olmadan görevini yerine getirir. Yüzde, dışarıdan belli olabilen gerilmelere neden olmaz.

Neden Dinamik Askı?

Dinamik askılama yöntemi, yüzdeki sarkmaların ve derinleşen çizgilerin tedavisinde kullanılan ve kalıcılığını uzun süre koruyan etkili bir yöntemdir.

Böylece yaşlı göstermeye sebep olan ve aşağı doğru sarkmış yüz ifadesi, tekrar genç yaşlardaki görünümüne kavuşabilir ve doğal haline geri dönebilir.

Dinamik askılama işleminin, çözülüp dağılmayan bir askı ile yapılmasının bazı avantajları vardır. Bunlar;

  • Askılama ve taşıma ömrü çok uzundur.
  • Dokularla herhangi bir reaksiyona girmediği için komplikasyonlara sebep olmaz.
  • Daha güvenilir bir uygulama vadeder.
  • Yumuşak ve esnek asıcı ipler sayesinde esneme, yüzdeki mimik hareketlerine uygun gerçekleşir ve dışardan fark edilmez.
  • Dinamik askılamadaki yüksek  güç sayesinde askılar uzun yıllar boyunca dokuya iyi tutunur.
  • Bu avantajlar nedeniyle dinamik askılama uygulaması güvenli, kolay bir uygulama haline gelmiştir ve problemlerine kalıcılığı fazla, kolay uygulanabilir, tehlikesiz bir çözüm arayanların ortak seçimi olmuştur.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Uygulama lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve uygulama süresi yaklaşık 30-45 dakikadır. Yüzde yapılan analiz ve uygulama tasarımından sonra dinamik askılamayı gerçekleştirecek esnek tutucu ipler cilt altından ilerletilerek doğru yerlere oturtulur ve gerilerek bırakılır. Yüzdeki uygulamalarda, tutunma alanı olarak saçlı deri altı kullanıldığı için uygulama dikiş gerektirmez.

Operasyondan sonra herhangi bir iz kalmaz ve iyileşme çok hızlı olur. Bu dönemde hissedilebilecek kısa süreli hafif ağrılar, ağrı kesici ilaçlarla kolayca yatıştırılabilmektedir. Operasyondan sonra hastalar günlük hayata hemen dönebilir. Uygulama son derece kolay, acısız ve günlük yaşantıyı etkilemeyecek şekilde gerçekleşmektedir. Doktorunuzun önerdiği doğrultuda, her yaştaki bireye her düzeydeki sarkmalar için uygulanabilir.

Bize Ulaşın!
Harita